تولید ۹۷ درصد دارو‌ها در داخل کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:32 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هم اکنون ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر شانه ساز با تبریک ۵ شهریور، زاد روز زکریای رازی و روز داروساز، از خدمات داروسازان و کارمندان داروخانه‌ها در زمان شروع شیوع ویروس کرونا تاکنون قدردانی کرد و گفت: علیرغم اینکه هنوز واکسن و داروی خاصی در جهان برای مهار کرونا تایید نشده، اما داروسازان ایرانی هر دارویی که برای مهار این ویروس مناسب به نظر می‌رسید را به سرعت تولید کردند که در نوع خود بی نظیر است.

وی گفت: امروز ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز در دسته‌های مختلف را در داخل تولید می‌کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو افزود: شرکت‌های دانش بنیان زیادی که در حوزه دارو و داروسازی فعالیت می‌کنند را ثبت کرده ایم.

دکتر شانه ساز گفت: امروز مواد اولیه هر داروی جدیدی که در دنیا وارد می‌شود و بعنوان درمان بیماران در جامعه پزشکی استفاده می‌شود در کمتر از ۲ سال در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: هم اکنون متوسط سن جوانان در شرکت‌های دانش بنیان تولید کننده دارو‌های مهم، زیر ۳۵ سال است که در این زمینه در آینده حرف‌های زیادی را در زمینه داروسازی در جهان خواهیم داشت.

دکتر شانه ساز با بیان اینکه ۶۵ درصد مواد اولیه دارو‌ها در داخل تولید می‌شود، افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ قلم داروی گیاهی در کشور تولید می‌شود که طی ۱۰ سال اخیر اتفاق افتاده است و می‌توانیم به فروش دارو و صدور دانش آن به سایر کشور‌ها امیدوار باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°