۴+۱ اجازه استفاده ابزاری از شورای امنیت را به آمریکا ندهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:53 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۹۹۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شرکای ما در برجام نشان دهند که اجازه نخواهند داد تا آمریکا با ترساندن و ارعاب، از شورای امنیت سازمان ملل استفاده ابزاری کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید خطیب زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در واکنش به اقدام رئیس شورای امنیت سازمان ملل در رد درخواست آمریکا مبنی بر بازگردان تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران، تصریح کرد: شب گذشته آمریکا بار دیگر شکست تاریخی دیگری را در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحمل شد.

وی افزود: در خواست آمریکا در ۲۴ مرداد ماه برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران با مخالفت اعضای شورای امنیت مواجه شد، همچنین در ۳۰ مرداد ماه نیز بار دیگر تلاش این کشور برای توزیع اعلامیه علیه ایران با مخالفت اعضای این شورا روبرو شد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شاید برای اولین بار در تاریخ شورای امنیت باشد که در کمتر از ده روز یکی از اعضای دائم این شورا با یک «نه بزرگ» روبرو شده است.

وی افزود: برای اولین بار رئیس شورای امنیت رسماً اعلام کرد که آمریکا اساساً اهلیتی برای توزیع چنین اعلامیه‌ای بین اعضا ندارد؛ بیانیه رئیس شورای امنیت مبنی بر اینکه درخواست آمریکا باطل و بی اثر است، تبعات حقوقی بسیاری به دنبال دارد.
 
خطیب زاده تصریح کرد: آمریکا از اتفاق شب گذشته بسیار ناراحت و عصبانی است به حدی که سفیر این کشور در سازمان ملل به متحدین اروپایی خود نیز حمله کرده و آن‌ها را شرکای ایران نامیده است، آنچه که شب گذشته رخ داد، هشتمین یا نهمین شکست آمریکا طی چند ماه اخیر است.
 
سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: امیدواریم در ادامه مسیر، شرکای ما در برجام و همچنین تمامی اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت نشان دهند که اجازه نخواهند داد تا آمریکا با ترساندن و ارعاب، از شورای امنیت سازمان ملل استفاده ابزاری و قوانین بین المللی را نقض کند.

ایران تولیدکننده امنیت در منطقه است
سخنگوی وزارت خارجه گفت: امریکا صلح سازترین ژنرال منطقه (سردار شهید سلیمانی) را هدف قرار داد، ما از این شهادت و شهادت‌های دیگر قدرت گرفتیم؛ جمهوری اسلامی ایران تولیدکننده امنیت در منطقه است.
 
 سعید خطیب زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، در واکنش به اظهارات شب گذشته وزیر خارجه امریکا در کمپین جمهوری خواهان تصریح کرد: صحبت پمپئو از سرزمین‌های اشغالی با جمهوریخواهان نشان دهنده انزوای امریکاست.
 
وی افزود: آقای ترامپ با شعار «امریکا اول» آمد و بسیاری از تحلیلگران به سرعت گفتند منظور از این شعار، «تن‌ها امریکا» است و قصد ترامپ نادیده گرفتن سایر کشورهاست، اما امروز بهتر است بگوییم «امریکا تنهاست»؛ این بهترین عبارت برای امریکای امروز است که متحدی جز رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور اساسا شکست خورده ندارد.
 
خطیب زاده به شهادت سردار شهید سلیمانی در خاک عراق اشاره و در خصوص دستاورد خواندن چنین اقدام تروریستی، تصریح کرد: خود پمپئو و دولت امریکا می‌دانند که تا چه حد دروغ می‌گویند؛ آن‌ها صلح ساز‌ترین ژنرال منطقه را هدف قرار دادند، ژنرالی که توانسته بود تمامی گروه‌های تروریستی، تکفیری و وهابی را به زانو در آورد.
 
وی یادآور شد: فرهنگ ما فرهنگ عاشوراست و این فرهنگی است که شهادت در آن فوز عظیمی است، ما از این شهادت و شهادت‌های دیگر قدرت گرفتیم.
 
سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که ریشه تمامی تروریسم، افراطی گری و خشونت‌های سازمان یافته منطقه در اقدام جعلی امریکا برای ساختن هویتی جعلی در سرزمین‌های اشغالی است و ادامه آن نیز در زبان عریان استفاده از زور، سلاح و جنگ از افغانستان تا عراق و یمن است.
 
وی تاکید کرد: ما بر عهد خود هستیم؛ جمهوری اسلامی ایران تولیدکننده امنیت در منطقه است و انشاء الله با کمک متحدین و دوستانمان صلح و ثبات را بر خلاف میل امریکا و رژیم صهیونیستی به منطقه خواهیم آورد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°