سهم سه برابری وزارت ارتباطات در تولید ناخالص ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:24 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۰۲۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سهم این وزارتخانه در تولید ناخالص ملی از دو و شش دهم درصد به شش و نیم درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد آذری جهرمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری که به مناسبت هفته دولت حضور یافته بود درباره اقدامات صورت گرفته در وزارتخانه متبوعش در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: در هفت سال اخیر به گواهی سازمان جهانی مخابرات، در دو سال متوالی به ویژه دو سال منتهی به امسال، دومین مقام در نرخ رشد فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داده ایم، اما آنچه مردم می‌توانند لمس کنند در زمینه دسترسی به خدمات پهن باندهاست که تعداد کاربران از ۱۱ میلیون به ۷۳ میلیون نفر رسید.

وی گفت: متوسط سرعت اتصال مردم به شبکه پهن باند، ۲۵ صدم مگابیت بود که به هفت مگابیت بر ثانیه رسید که رشد ۲۷ برابری را نشان می‌دهد.

آقای آذری جهرمی افزود: متوسط قیمت خدمات بر حسب واحد، نصف شده است که این به معنای نصف شدن هزینه‌های وارده به مردم است.

وی گفت: در سال ۹۲ هیچ روستایی به پهن باند متصل نبود، اما هم اکنون ۳۲ هزار روستا وصل شده است و هم اکنون ۳۵ هزار محصول خدمات دهنده ایرانی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند که در سال ۹۲، ۴۸ محصول بود و اشتغال مستقیم این بخش بیش از ۲۰۰ هزار نفر و غیرمستقیم یک و نیم میلیون نفر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سهم محتوای فارسی با رشد دو برابری و زبان فارسی در وب از مقام ۱۱ به مقام پنج رسیده است یعنی تولید محتوای ایرانی در فضای مجازی رشد کرده است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در دولت الکترونیکی؛ رشد ۲۱ پله‌ای را در سال گذشته تجربه کردیم، به سرانجام رسیدن شبکه ملی اطلاعات در بخش زیرساختی اشاره کرد و گفت: با دستور مقام معظم رهبری بقیه کار‌ها سرعت گرفته است و نتایج را به مردم خواهیم گفت.

وی افزود: سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات در تولید ناخالص ملی از دو و شش دهم درصد به شش و نیم درصد رسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°