توزیع ۳ هزار نیروی متخصص در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:21 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۰۲۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: برای مقابله با بیماری کووید- ۱۹، سه هزار نیروی متخصص در بین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور توزیع خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر جان بابایی شامگاه دیروز چهارشنبه، در حاشیه سفر یک‌روزه به زنجان ضمن بازدید از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بهداشتی و درمانی استان در جلسه ستاد دانشگاهی کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس بر لزوم تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: نیروی انسانی به عنوان عامل زیربنایی یک کشور محسوب می‌شود و در صورت احداث بهترین ساختمان نیز با پزشکان ماهر و توانمند معنا پیدا می‌کندو تجربه نشان داده این مهم بر میزان مرگ و میر تاثیرگذار ست.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۶ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشورمان می‌گذرد و این مدت با خود تجربه شیرین و هم تجربه تلخ را به دنبال داشت، تجربه تلخ از دست دادن عزیزان بود که در این جامعه زندگی می‌کردند و از دست دادن آن‌ها غیرقابل جبران است.

این مسوول ادامه داد: اگر از تجربه‌های به دست آمده درست استفاده نکنیم در مقابل هزینه‌هایی که دادیم به همه خیانت کردیم، این بیماری یک نوع مانور سنگین بود که نقاط ضعف و قوت را نشان داد که باید تجربیات کسب شده را تقویت و ضعف‌ها را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه این بیماری یک بحران بوده و فقط یک بیماری نیست و موضوعات سیاسی، اجتماعی و بهداشتی همه کشور‌های دنیا را نیز در برگرفته است اظهار داشت: هم اکنون در شرایط سختی قرار داریم، این بیماری تبعاتی برای همه کشور‌های دنیا داشت و در کشور‌های اروپایی و آمریکا بهانه‌ای برای شورش‌های خیابانی شد.

جان بابایی افزود: این بیماری در کشورمان کنترل شد و نقش رهبری فرزانه و حکیم که همیشه به درستی در صحنه‌های مختلف ورود پیدا کرده و با سخنرانی‌ها نظام را همراه کردند و در این میان همکاری و حضور همه مردم و روحانیون نیز تعیین کننده بوده ودر واقع از عوامل موثر و سرمایه‌های کشور در شرایط کرونا محسوب می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این وزارتخانه به تنهایی امکان نداشت در کنترل بیماری موفق باشد و همه کسانی که در این کار شریک بودند باید با برنامه ریزی دقیق و هنر همراهی آن‌ها را داشته باشیم که مطمئناً تضمین کننده سلامت مردم و کشور خواهد بود.

وی با تاکید براینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان باید تقویت و تربیت نیروی انسانی را اولویت اصلی قرار دهد، اضافه کرد: وزارتخانه با تیم پزشکی توانست در شرایط کرونا موفق عمل کند.

جان بابایی در ادامه با اشاره به موفقیت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ایجاد تیم همیاران پیشگیری و کنترل در ساختار سلامت استان و حضور نماینده استاندار و دانشگاه در شهرستان‌ها به عنوان تجربه ارزشمند و بسیار خوبی برشمرد که می‌تواند برای کشور نیز الگو باشد و به عنوان طرح ملی نیز مطرح شود.

این مسوول ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان به خوبی رشد کرده و در تراز دانشگاه‌های سطح یک کشور قرار گرفته و حضور نمایندگان ویژه استانداری و دانشگاه در شهرستان‌ها مبنی بر تداوم طرح غربالگری است که باید انجام گیرد.

وی با تاکید بر تربیت نیروی انسانی ماهرو توانمند در دانشگاه‌ها اظهار داشت: نیروی انسانی به عنوان عامل زیربنایی یک کشور محسوب می‌شود اگر بهترین ساختمان را نیز داشته باشیم با پزشکان ماهر و توانمند معنا پیدا میکند و موثر خواهد شد، تجربه نشان داده نیروی انسانی ماهر بر میزان مرگ و میر تاثیرگزار ست.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ایجاد تیم همیاران سلامت در پیشگیری و کنترل در ساختار سلامت استان طرحی موفق است، که می‌تواند در کشور نیز الگو باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°