واگذاری بخشی از سهام شستا به کارگران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۰۰۴۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از واگذاری بخشی از سهام شستا به کارگران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با هدف توزیع عادلانه ثروت و کمک به معیشت اقتصادی کارگران ۱۰ درصد از سهم بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور یعنی شستا به این قشر زحمتکش واگذار شده است.
غلامرضا پناه افزایش ۴ برابری تسهیلات قرض الحسنه بازنشستگان، راه اندازی بانک اطلاعاتی شرکت‌های تعاونی، شفاف سازی معاملات و تعین تکلیف شرکت‌های تعاونی زیانده و راکد را از دیگر فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد وافزود: با تغیر و اصلاح برخی سیاست‌ها و اقدامات جدید درآمد صندوق رفاه تامین اجتماعی ۶ برابر شده است.
وی تعدد ضوابط، قوانین موازی و کاغذ بازی را از عوامل تخلف و فساد اداری و از موانع تحقق سیاست‌های تولید اشتغال و ارتقای تامین اجتماعی برشمرد و ادامه داد: به منظور بهبود فرایند‌ها و گسترش چتر حمایتی تامین اجتماعی به پیشنهاد و تدبیر رئیس سازمان تامین اجتماعی هزار و ۸۰۰ دستورالعمل این حوزه اصلاح و به ۶۰ دستورالعمل تقلیل می‌یابد.
غلامرضا پناه فنی و حرفه‌ای را مظلومترین حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: سهم اعتبارات این نهاد ۳ درصد افزایش دارد، این در حالی است که این نهاد رسالت پرورش نیروی کار ماهر را عهده دار است.
وی اضافه ظرفیت پوشش بیمه عشایر و روستائیان دراستان را کم عنوان کرد و بر تلاش بیشتر متولیان به خصوص فرمانداران و بخشداران برای گسترش چتر حمایتی تامین اجتماعی در مناطق روستائی و عشایری تاکید کرد.
برچسب ها: سهام ، شستا ، کارگران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °