بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:59 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۰۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آغاز فعالیت مدارس از ۱۵ شهریور است، گفت: حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس متفاوت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  خانم "رضوان حکیم‌زاده" در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: برای استفاده بهتر از زمان و قابل پیش بینی نبودنِ آینده لازم است در یک فرصت وضعیت دانش آموزان ارزیابی شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود:بازگشایی مدارس به معنای حضور فیزیکی دانش آموزان در کلاس های درس نیست اما جریان آموزش برای همه دانش آموزان با هر شرایطی از ۱۵ شهریور آغاز می شود. بازگشایی مدارس به معنای حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس نیست. نوع حضور دانش آموزان در مدارس در مناطق مختلف متفاوت است.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اولویت امروز ما حفظ سلامتی دانش آموزان است، گفت: برای حفظ سلامتی کودکان در آموزش آن‌ها دستور العمل‌های مفصلی اجرا می‌شود.

حکیم زاده با اشاره به برگزاری حضوری دانش آموزان در امتحانات نهایی سال گذشته گفت: از بین ۶۰۰ هزار دانش آموز در این مقطع حتی یک مورد ابتلا به بیماری کرونا گزارش نشده است.
او افزود: یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول هم حضوری سنجش شده است.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش از پیش بینی و برنامه ریزی وزارت در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز گفت: در مناطق روستایی و عشایری که در وضعیت سفید است آموزش دانش آموزان حضوری خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه مدارس تلویزیونی هم از ۱۵ شهریور آغاز می شود، افزود: در مناطق زرد آموزش ها ترکیبی از حضور فیزیکی و مدارس تلویزیونی است.
حکیم زاده گفت: برنامه ریزی‌های آموزش و پرورش منطبق با دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره رته اندازی آموزش‌های رادیویی گفت: با اعلام آمادگی صدا و سیما همچون سال گذشته آموزش رادیویی نیز به کمک دانش آموزان در مناطق روستایی و عشایری خواهد آمد.

وی شناسایی ۱۰ میلیون دانش آموز در سامانه شاد را بر اساس کد ملی اعلام کرد و گفت: بیش از ۴ میلیون نفر دانش آموز نیز به دلیل نداشتن زیر ساحت‌های فناوری عضو سامانه شاد نیستند.
 
وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان از اتباع هستند گفت: جمهوری اسلامی بدون هیچگونه کمکی از سازمان‌های بین المللی با افتخار این دانش آموزان را با روش‌های مختلف آموزش می‌دهد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای ۳ ماه اول آموزش، همه محتوای درسی دوره ابتدایی و بیش از ۹۰ درصد محتوای دوره متوسطه در شبکه «شاد» بارگذاری شده‌ است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°