آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای جمعه ی پیش رو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:25 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۱۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی جمعه (۱۴ شهریور) برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کارت شرکت در آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از روز سه شنبه ۱۱ شهریورماه به صورت اینترنتی توزیع می‌شود.

آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ برای داوطلبان کد رشته‌های امتحانی با آزمون در صبح روز جمعه ۱۴ شهریور در ۱۶۶ شهرستان برگزار می‌شود.

در ۱۶ کدرشته امتحانی الکترونیک، ساخت و تولید، صنایع فلزی، صنایع چوب و مبلمان، چاپ، عمران، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، سرامیک، معدن، علوم دریایی، امور اداری، تربیت کودک و مدیریت خانواده، طراحی و دوخت، هنر‌های تجسمی - نقاشی، امور دامی، امور زراعی و باغی، ماشین‌های کشاورزی، موسیقی، هتلداری و گردشگری، حمل و نقل، مکاترونیک، پویانمایی، فتوگرافیک، معماری داخلی، صنایع دستی و انرژی تجدیدپذیر خورشیدی) آزمون برگزار نخواهد شد.

پذیرش دانشجو در این رشته‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت می‌گیرد و برای داوطلبانی که در این رشته‌های تحصیلی ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده اند، کارت شرکت در آزمون صادر نخواهد شد و نیازی به مراجعه داوطلبان به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان جهت پرینت کارت نیست.

تمامی داوطلبان متقاضی گزینش در رشته‌های بدون آزمون می ­توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و کد رشته محل‌های انتخابی خود از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ شهریور با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

داوطلبانی که در زمان مقرر (۱۱ تا ۲۱ خرداد ۹۹) موفق به ثبت نام نشده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند با توجه به اطلاعیه ثبت نام ۳ شهریورماه ۹۹ نسبت به ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ شهریور اقدام کنند.

برگ راهنما برای داوطلبان کلیه رشته­‌های امتحانی با آزمون و کارت شرکت در آزمون منحصراً برای داوطلبان متقاضی رشته‌های با آزمون هستند از روز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

متقاضیان شرکت در آزمون می‌توانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، کد رهگیری و یا نام و نام­ خانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی نسبت به پرینت آن اقدام کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است؛ لذا کلیه داوطلبان باید شخصاً برای پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کدپیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی­شود، لازم است با مراجعه به سایت این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام کند.

این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند؛ لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده ­اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

نشانی و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان رشته­‌های امتحانی با آزمون بر مبنای استان و شهرستان محل اقامت فعلی آنان (برای تعیین حوزه امتحانی) که در بند ۳۱ تقاضانامه ثبت‌نام مشخص کرده‌اند، در سایت سازمان سنجش درج شده است.

چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در سهمیه ثبت‌نامی (بند ۸) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۴ شهریورماه منحصراً به سایت سازمان سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح سهمیه اقدام کنند.

چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلبی فاقد عکس است و یا عکس روی کارت و یا دارای اشکالاتی از جمله، فاقد مهر بودن عکس، اشتباه عکس و واضح نبودن عکس و ... است، ضروری است در روز پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹ صبح از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ با به همراه داشتن ۲ قطعه عکس ۴×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه و موضوع را دنبال کنند تا مشکل برطرف شود.

آن دسته از داوطلبانی که هم اکنون علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند لازم است در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون، پس از اطمینان از پذیرش این موسسات در رشته امتحانی خود با ورود به بخش ویرایش اطلاعات و خرید کارت اعتباری به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال باشد، هزینه آن را پرداخت کنند.

داوطلبان می‌توانند با پرداخت مبلغ ۹۳ هزار ریال (۹ هزار و ۳۰۰ تومان) به عنوان وجه اعلام علاقمندی اقدام کرده و مشخصات کارت اعتباری را در محل مربوط درج کنند و سپس با مراجعه به بخش ویرایش اطلاعات نسبت به اعمال انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

داوطلبان علاقه ­مند به گزینش در رشته‌های با آزمون و همچنین رشته‌های تحصیلی با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است برای اطلاع از تاریخ و نحوه انتخاب رشته، در دهه سوم مرداد ماه به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رشته ­های جدید و یا اصلاحاتی را در رشته ­ها پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به سازمان سنجش اعلام کرده ­اند که این قبیل کد رشته محل‌ها و اصلاحات اعلام شده طی اطلاعیه‌ای در روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۹۹ در سایت سازمان سنجش درج خواهد شد.

لازم است کلیه داوطلبان اعم از داوطلبان متقاضی رشته‌های با آزمون یا با سوابق تحصیلی نسبت به مطالعه آن اقدام کرده و در صورت تمایل از ۱۱ تا ۱۴ شهریور نسبت به انجام ویرایش در رشته‌محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

داوطلبان همچون آزمون های سراسری در هفته گذشته لازم است دستورالعمل بهداشتی، فاصله ­گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی را رعایت کنند و برای تکمیل فرم خوداظهاری کرونا از روز چهارشنبه ۱۲ شهریور به سامانه  https://salamat.gov.ir مراجعه کنند و به 4 سوال آن ژاسخ دهند.
برچسب ها: آزمون
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°