نقش تعاونی‌ها در توسعه صادرات کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:38 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۱۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق تعاون: سهم تعاونی ها از تولید ناخالص داخلی کشور باید بیش از ۲۵ درصد باشد که این سهم ۷ درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بابک افقهی، رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق تعاون در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: آمار بخش تعاون نشان می‌دهد از زمان شروع ثبت تعاونی‌ها تا پایان سال ۹۸ بالغ بر ۹۵ میلیون تعاونی با عضویت بیش از ۵۷ میلیون نفر به ثبت رسیده است؛ که این تعداد موجب اشتغال زایی مستقیم بیش از ۱ میلیون ۷۰۰ هزار نفر شده است.

رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق تعاون گفت: تعاونی‌ها به عنوان یکی از بهترین بنگاه‌های اقتصادی می‌تواند تاب آوری بسیار خوبی در شرایط تحریم داشته باشند،  که در کشور از دیر باز فعالیت خود را شروع کرده اند که بر اساس اسناد بالا دستی باید سهم آنها از تولید ناخالص داخلی کشور بیش از ۲۵ درصد باشد که این سهم ۷ درصد است و با توجه به ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای که در این بخش وجود دارد، متاسفانه بخش تعاون نتوانسته است به ظرفیت‌های بالقوه که توانش را دارد در بخش‌های مختلف کشور برسد.

افقهی گفت: در حال حاضر هر تعاونی بطور متوسط برای هفده و هشت دهم نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است و بر‌ای اشتغال بانوان بستر مناسبی است، بطوری که بانوان در سال ۹۸ توانستند ۴۹۵ شرکت تعاونی ایجاد کنند که حدود ۷ هزارو ۵۸۰ نفر در این تعاونی‌ها مشغول به کار شده اند.


او گفت: از نهاد‌های مختلف می‌خواهیم که آمار بخش‌های مختلف تعاون را تفکیک کنند.


رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق تعاون گفت: آمار صادرات بخش تعاون از ارقامی که مرکز آمار اعلام می‌کند، بیشتر است.


قمری، مدیرکل بازرگانی سازمان توسعه تجارت دیگر میهمان برنامه در گفتگوی تلفنی با برنامه گفت: منابع زیادی از صادرکنندگان در قالب مالیات بر ارزش افزوده حبس شده است.

او گفت: تعاونی‌ها را در حوزه صادرات در اولویت قرار می‌دهیم.

برچسب ها: تعاونی ها ، صادرات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°