پرداخت وام حمایتی حمل و نقل ریلی از نیمه شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:43 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۱۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
مدیرعامل شرکت راه آهن: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، قرار است ۹۴۰ میلیارد تومان وام به شرکت های حمل و نقل مسافری در صنعت ریلی متضرر از کرونا پرداخت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مديرعامل شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران، گفت: اميدواريم با همكاري شبكه بانكي، پرداخت وام حمايتي شركت‌هاي حمل و نقل ريلي آسيب ديده از شيوع بيماري كرونا، از نيمه شهريور آغاز شود.
 
آقای سعید رسولی درباره پرداخت وام حمایتی به شرکت‌های حمل و نقل ریلی آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، قرار است ۹۴۰ میلیارد تومان وام به شرکت‌های حمل و نقل مسافری در بخش صنعت ریلی که از این بیماری و بدلیل کاهش شدید درآمد‌های خود متضرر شده اند، پرداخت شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: برای هر شرکت سهمیه‌ای تعریف شده و این شرکت‌ها برای طی مراحل اداری به بانک‌های عامل معرفی شده اند، اما تا امروز، هیچ شرکت حمل و نقل ریلی این وام را دریافت نکرده است.
 
آقای رسولی، با اشاره به کاهش شدید درآمد شرکت‌های مسافری ریلی پس از شیوع کرونا، افزود: در شش ماه گذشته درآمد شرکت‌های بخش مسافری راه آهن به شدت کاهش یافته و وضعیت درآمدی اکثر آن‌ها حاد شده است و با توجه به اینکه بر اساس مقررات وزارت راه و شهرسازی و همچنین تعهدات اخلاقی خود شرکت ها، هیچ یک از کارکنان این بخش تعدیل و اخراج نشده اند، از شبکه بانکی توقع داریم که در پرداخت این وام به شرکت‌ها تعجیل کند.
 
وی افزود: پرونده اکثر شرکت‌های مشمول دریافت وام در مرحله تکمیل مدارک یا سپردن وثیقه است و بر اساس پیگیری‌های جدی که در سطح وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه آهن شده است امیدواریم حداکثر تا نیمه شهریور، تعدادی از شرکت‌ها موفق به دریافت این وام حمایتی شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°