حادثه عاشورا سرتا پا پیام است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:56 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۱۹۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد گفت: حادثه عاشورا سر تا پا پیام است و در تمام قرون و اعصار در هر عصر بشریت می‌تواند از این پیام‌ها به تناسب شرایط خودش الهام بگیرد و مسیر صحیح را انتخاب کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در برنامه تیتر امشب در تبیین درس‌های مکتب عاشورا گفت: اگر از زاویه همراه با تامل و اندیشه و تحلیل به حادثه عاشورا بنگریم تمام ابعاد و زوایای این حادثه برای جامعه بشری در طول تاریخ پیام‌های سازنده و الهام بخش و تربیت کننده‌ای دارد.

او گفت: حادثه عاشورا سرتاپا پیام است و در تمام قرون و اعصار در هر عصر بشریت می‌تواند از این پیام‌ها به تناسب شرایط خودش الهام بگیرد و مسیر صحیح را انتخاب کند.

ابوترابی فرد افزود: پیام عاشورا این است که باید در جبهه سیاسی و فرهنگی و نظامی، جهاد و مبارزه عمیق و سازمان یافته و مستمر در مقابل باطل و استکبار داشته باشیم و برای شهادت آماده باشیم.

ابوترابی فرد با اشاره به یکی از خطبه‌های امام (ع) گفت: ما باید شرایط هر زمان را درست تحلیل کنیم و جایگاه حق را در جامعه ببینیم و باطل را بشناسیم، مسئولیت و رسالت انسان این است که نمی‌تواند به رویداد‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی بی اعتنا باشد و انسان در مدرسه عاشورا متناسب با مرتبه اش در معرفت به آن باید به وظایفش عمل کند.

او گفت: آنچه مانع می‌شود که انسان در کنار حق قرار بگیرد دلبستگی به مظاهر دنیاست، اما شایسته است که انسان خود را آماده مرگ و ملاقات با خدا کند در این صورت هرگز باطل نمی‌تواند بر جامعه حاکم شود و این از درس‌های عاشوراست.

ابوترابی فرد گفت: مدرسه عاشورا مدرسه‌ای است برای تربیت انسان‌هایی مثل حضرت زهیر که گفت اگر دنیا باقی بود و ما هم اودنه بودیم باز شهادت در کنار امام در دفاع از حق را انتخاب و اختیار می‌کردیم و این فرهنگ باید به فرهنگ مسلط جامعه تبدیل شود.
 
او گفت: در مدرسه عاشورا هم معرفت و شناخت حق را می بینیم و هم ایستادگی و استقامت در کنار حق تا شهادت را می بینیم و هم صبر را می بینیم. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°