تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی تاکسی‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:16 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۲۰۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ارائه تسهیلات ۵۰ میلیونی برای نوسازی تاکسی‌های ۴ کلانشهر کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی ضامنی گفت: این مبلغ تسهیلات را شهرداری‌های کلانشهر‌های تهران، مشهد، همدان و اصفهان برای نوسازی تاکسی‌ها فراهم کردند و باقی هزینه و قیمت خودرو‌ها نیز شامل هزینه اسقاط و آورده متقاضیان است.

وی اضافه کرد: خودرو‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی، سمند و پژو ۴۰۵ است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور درباره قیمت تاکسی‌ها نیز گفت: قیمت تاکسی‌ها را سازمان حمایت از مصرف کنندگان معین کرده است و نرخ تاکسی پژو ۴۰۵ در حدود ۸۶ میلیون تومان و سمند EF ۷ در حدود ۹۴ میلیون تومان است که در شهر‌های مذکور ۵۰ میلیون تومان به صورت وام ‏، ۷ میلیون تومان هم هزینه اسقاط برای پراید‏، حدود ۱۰ میلیون تومان برای پژو ۴۰۵ و حدود ۱۱ میلیون تومان برای اسقاط تاکسی سمند است و مابقی مبلغ نیز آورده متقاضی محسوب می‌شود.

ضامنی همچنین با اشاره به ظرفیت قانونی ماده ۱۲ برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور افزود: این ماده همان قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مصوبه شورای اقتصاد است و این امکان را می‌دهد که خودرو‌هایی با مشخصات خاص با پایه گاز سوز که شامل تاکسی سمند EF۷ می‌شود، ظرفیت بسیار خوبی است که بار بهره مندی از آن می‌توان تاکسی‌ها را نوسازی کرد.

وی تاکید کرد: با بهره گیری از این ماده قانونی می‌توان بخشی از قیمت خودرو را از طریق وزارت نفت و درصدی از صرفه جویی حاصل از مصرف سوخت تامین کرد. از این رو در نیمه دوم سال به دنبال آن هستیم که از این روش تاکسی‌های کشور را نوسازی کنیم.

وی با بیان اینکه مقرر شده است تا پایان مهر ماه ۵ هزار دستگاه تاکسی در کشور نوسازی شود ادامه داد: تاکنون کار نام نویسی بیش از هزار و صد دستگاه تاکسی پایان یافته است و در فرایند تکمیل و تحویل تاکسی‌ها قرار داریم و اکنون که بحث تسهیلات ۵۰ میلیونی محقق شده است امیدواریم تا پایان مهرماه کار نوسازی ۵ هزار تاکسی در کشور عملیاتی شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°