رونمایی از سامانه "شاد" جدید در هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:58 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۲۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از راه اندازی سامانه "شاد" جدید در هفته آینده خبر دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علیرضا کمرئی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت:برای مناطق مختلف آموزشی سه وضعیت مختلف قرمز، زرد و سفید بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا پیش بینی شده اند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به توضیح شرایط مختلف در سه وضعیت احتمالی پرداخت و افزود: برای هر وضعیتی شرایط و پروتکل‌های مختلفی وجود دارد. برای وضعیت قرمز آموزش مجازی و تلویزیونی تدارک دیده شده است.

او درباره تقسیم وظایف کادر آموزشی گفت: سناریو‌های آموزشی بر اساس ستاد ملی نقابله با کرونا تنظیم می‌شود و شرایط احتمال تبدیل به وضعیت دیگر وجود دارد.

کمرئی گفت: در مناطقی که در وضعیت زرد هستند بصورت ترکیبی اقدام به آموزش می‌شود. فاصله دانش آموزان حضوری در مدارس پر تراکم ۱ متر در نظر گرفته شده است.
او گفت: برای هر سه وضعیت برنامه هفتگی آموزشی و استفاده از فضای مجازی بعنوان آموزش مکمل یکسان است و فقط نحوه حضور دانش آموزان در کلاس درس برای مناطق قرمز و زرد متفاوت است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش پیش بینی کرد ۳۵ درصد از مدارس کمتر از ۵۰ نفر دانش آموز دارند که بیشتر در مناطق روستایی قرار گرفته اند.
 
او به شرایط آموزش حضوری و غیرحضوری دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: برای همه مقاطع تحصیلی بین ۳۰ تا ۳۵ ساعت آموزش در هفته در نظر گرفته شده است اما زمان حضور در کلاس درس برای همه مقاطع تحصیلی کاهش یافته است. 
علیرضا کمرئی به قابلیت های نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) با نسخه سه ماه گذشته پرداخت و گفت: سامانه جدید "شاد" با تقویت زیر ساخت های نرم افزاری، قابلیت حضور و غیاب دانش آموزان، افزایش بانک سوالات و دریافت تکالیف و پخش زنده آموزش از جمله موارد ارتقاء سامانه جدید شاد است.
 
او گفت: سامانه جدید شاد با ۳۹ قابلیت جدید در هفته آینده رونمایی می‌شود.
 
کمرئی از آموزش های حضوری بعنوان محور اصلی آموزش دانش آموزان نام برد و گفت: آموزش تلویزیونی و آموزش در فضای مجازی از دیگر روش های آموزشی است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°