سفر در همه کشورها از عوامل گسترش شیوع کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:15 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۲۴۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
متخصص بیماری های عفونی گفت: با توجه به سفرهای روزهای اخیر، از چند روز آینده باید منتظر افزایش مبتلایان باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر حمید عمادی در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه قطعا سفر از عوامل شیوع و افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید 19 است، گفت: اثر سفرهای چند روز اخیر دو هفته دیگر مشخص می شود.

متخصص بیماری‌های عفونی افزود: در پیک دوم کادر درمانی هم آخرین رمق های خود را طی می کردند تا اینکه تعداد آمار ها رو به کاهش رفت.

دکتر عمادی گفت: تاکنون هیچ دارویی که بر درمان ویروس کرونا موثر باشد در جهان وجود ندارد. داروهایی که امروز توصیه می شود اثربخشی زیادی برای درمان کرونا ندارد. اگر تاکنون هم از برخی داروها مانند "فاوی پیراویر"( T-۷۰۵، آویگان، یا فاویلاویر )که یک داروی ضد ویروسی و ضد آنفلوآنزا است،استفاده می شود مربوط به بیماریهای اپیدمی در دوره های گذشته است. اگر این داروها تاثیرگذار زیاد و چشم گیری داشت، باید آمار مبتلایان در کشورهای تولید کننده غربی رو به کاهش می رفت.

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه جان بیمار از تست کردن و مقایسه داروها با یکدیگر مهمتر است، افزود: نمی توان بصورت قطعی از تاثیرگذاری یک نوع دارو صحبت کرد.

او گفت: داروی کورتن تنها داروی ثابت شده ای است که در برابر افزایش شیوع و رشد بیماری مفید بوده است.

دکتر حمید عمادی به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: زدن ماسک و مراقبت های ساده و کم هزینه ای مانند شستشوی دست و صورت و جلوگیری ار انتشار محتویات عطسه اثربخشی فراوانی خواهد داشت.

"سیدمحمد حسین بحرینی"رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارتباط تصویری از مردم خواست از مسافرت کردن بخصوص به مناطق شمالی کشور و مشهد مقدس بپرهیزند.

دکتر "خسرو صادق‌نیت" رئیس بیمارستان امام خمینی تهران از کاهش سیر مراجعین به بیمارستان گفت و افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شده آمار به کمتر از 100 نفر برسد.

دکتر صادق نیت از بیمارستان عاری از بیماران کرونایی گفت و افزود: هرگونه تماسی می تواند باعث انتقل بیماری شود. در یکماه گذشته به این نتیجه رسیدیم که رعایت نکات بهداشتی باعث کاهش مبتلایان می شود.

او گفت: بیمارستان های دولتی با بیمه پایه مانند تامین اجتماعی پذیرش می کنند.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم در ارتباط با تیتر امشب به چند توصیه برای سفر رفته ها و از سفر برگشته ها بسنده کرد و گفت: کسانیکه از سفر بازگشته اند چند روزی خود را در محدودیت تماس با دیگرن قرار دهند تا ویروس کرونا به اطرافیان و اقوام سرایت نکند.

برچسب ها: کرونا ، ماسک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°