عراق اربعین زائر خارجی نمی‌پذیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:50 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۲۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
معاون امنیتی وزارت کشور: مقامات عراقی گفته اند با توجه به شرایط بیماری کرونا در عراق، امسال زائر خارجی نمی‌پذیریم و تا این لحظه این آخرین نتیجه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین ذوالفقاری در نشست خبری درباره وضعیت برگزاری مراسم اربعین امسال افزود: در گذشته طی تماسی که با سفیر ایران در عراق داشتیم به ما اعلام کرد که مسئولان عراقی به صراحت اعلام کرده اند که امسال به خاطر بیماری کرونا زائر خارجی را نمی‌پذیرند. مشروح خبر

دور دوم انتخابات مجلس در ۹ استان
آقای حسین ذوالفقاری به بحث برگزاری انتخابات دوره دوم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: این انتخابات در ۹ استان، ۱۱ حوزه انتخابیه و ۲۴ شهرستان برگزار می‌شود.
وی گفت: دستورالعمل نظم و امنیت برگزاری انتخابات تهیه شده و وظایف استان‌ها و شهرستان‌ها مشخص شده است و انتخابات با نظم و امنیت برگزار خواهد شد و ضوابط بهداشتی را رعایت خواهیم کردیم.
ذوالفقاری افزود: نامزد‌ها مجاز به تشکیل ستاد نیستند و از طریق رسانه‌ها می‌توانند تبلیغات کنند و در واقع از راه اندازی کارناوال و ستون کشی جلوگیری خواهد شد.
وی گفت: مجریان انتخابات نیز باید فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند ضمن اینکه افرادی که مجری انتخابات هستند از قبل در سامانه سلامت غربالگری خواهند شد.
ذوالفقاری ادامه داد: مدیریت برای استقرار شعب در فضای باز اعلام شده است و شعب نیز پیش از برگزاری انتخابات ضد عفونی خواهد شد.
وی افزود: رای دهنده گان حتما باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند ضمن اینکه برگزاری هر گونه تجمع در حین برگزاری و یا قبل و بعد از رای گیری پذیرفته نیست و اگر کاندید‌ها موارد و تذکرات را رعایت نکند در بار اول از حضور در تبلیغات محروم خواهند شد و در مراحل بعد به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

حدود ۹۲ هزار هیئت ثبت شده داریم
آقای حسین ذوالفقاری به شکل گیری کمیته امنیتی انتظامی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: بعد از شکل گیری ستاد مقابله با کرونا امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا با مسئولیت وزارت کشور تشکیل شد که تا کنون ۲۶ مصوبه و پیشنهاد به ستاد ملی داشتند که همه آن‌ها تصویب و اجرایی شد و که از جمله آن تب سنجی و موضوع فاصله گذاری اجتماعی محدودیت تردد و تعطیلی مدارس بود.
وی در ادامه به فعالیت هیئت‌ها در ماه محرم اشاره کرد و گفت: حدود ۹۲ هزار هیئت ثبت شده داریم که کار توجیح و آموزش آن‌ها انجام شد و ۸۵ هزار بازدید سرکشی نیز از هیئت در ایام محرم توسط گروه‌های نظارت با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی انجام گرفت.
وی افزود: بیشترین رعایت ضوابط بهداشتی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون از سوی هئیت‌های مذهبی بود و بیشترین اهتمام و همکاری را نیز مسئولان هیئت‌های مذهبی داشتند.
برچسب ها: اربعین ، زائر ، عراق ، ذوالفقاری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°