جزئیات آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:31 - دوشنبه 31 شهريور 1399
کد خبر : ۸۰۰۲۷۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه وزارت علوم هر دانشگاه بنابر وضع استانی که در آن قرار دارد، بازگشایی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا آهنچیان در گفتگوی ۱۸:۳۰ در تشریح شیوه‌های بازگشایی دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: شروع تحصیلی سال جدید به شکل الکترونیک از ۱۵ شهریور به همه دانشگاه‌ها ابلاغ شده است بنابراین دانشجویان به سه شکل حضوری، الکترونیکی و نیمه حضوری (ترکیب حضوری و آموزش الکترونیکی) شروع به تحصیل خواهند کرد.

او افزود: در مجموع ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، بر این مبنا وزارت علوم قاعده کلی را تعیین کرده و از همه دانشگاه‌ها خواسته بر حسب وضع استان خود، روش حضور دانشجویان را تعیین و اعلام کنند.


مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره دلایل آغاز سال تحصیلی دیرتر از موعد برخی دانشگاه‌ها هم این طور توضیح داد:
به گفته آهنچیان زمان ورود دانشجویان وروردی جدید هم منوط به علام نتایج کنکور است و طبق وعده سازمان سنجش قرار است نتایج ۴ مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تا ۲۰ مهرماه اعلام شود.

در ادامه گفتگو، حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد تلفنی به زمانبندی ثبت نام مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه اشاره و اعلام کرد: دانشجویان بدون کنکور تا ۷ مهر فرصت ثبت نام دارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °