رونمایی از دو دستاورد مهم پدافند هوایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:23 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۰۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
با حضور امیر صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش دو دستاورد مهم این نیرو با نام‌های "عماد" و "کاشف ۹۹ " رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پروژه "عماد" از جمله طر ح‌هایی است که کارایی بالایی در ایجاد فضای نبرد واقعی در شرایط مجازی، به منظور تمرین و افزایش قدرت فرماندهان و واکنش درست در زمان نبرد دارد. این نوع سامانه صرفاً در اختیار چند کشور پیشرفته قرار دارد.

با بهره برداری از این سامانه، انحصار تولید سامانه‌های بازی جنگ در حوزه رزم پدافند هوایی شکسته شده و ایران نیز جزء معدود کشور‌های دارای این سناریوی ویژه دفاعی نوین است.

دومین سامانه رونمایی شده "کاشف ۹۹" است، این سامانه به منظور افزاش توانایی کشف پدافند هوایی در برد کوتاه و پوشش مناطق حساس با برد ۱۲ کیلومتر اجرا شد که با استفاده از قابلیت چند فازی می‌تواند جهت کشف ریز پرنده‌ها نیز بهره برداری شود.

کشف ریز پرنده‌ها دارای پیچیدگی‌های خاصی است و جزو چالش‌های روز دنیا است، انحصار تولید این سامانه صرفاً در اختیار محصول چند کشور پیشرفته است.

کاربرد و ویژگی سامانه کاشف ۹۹ عبارت اند از: توان کشف ریز پرنده‌ها به صورت سه بعدی، دارای قابلیت تاکتیکی واکنش سریع، مداومت کاری ۲۴ ساعته، استفاده از روش‌های نوین جهت افزایش دقت زاویه سنجی و استخراج ارتفاع اهداف.

همچنین امروز از چند دستاورد دیگر نیز رونمایی شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°