حاجی میرزایی: فعالیت همه مدارس حضوری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:17 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مدارس فعالیت خود را به شکل حضوری از ۱۵ شهریور آغاز خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محسن حاجی میرزایی درباره آخرین وضعیت بازگشایی مدارس افزود:کارشناسان بهداشت اعتقادشان بر آن است که تفاوت میان مناطق مختلف سفید و زرد و قرمز بسیار کم است و امکان انتقال از وضعیت زرد به قرمز یا سفید به زرد وجود دارد و لازم است درباره مدارس به علت نگرانی خانواده ها، شیوه نامه‌های حداکثری را اعمال کنیم.

وی ادامه داد: ما درهمه مناطق کشور، دستورالعمل سختگیرانه‌ای را پیش بینی کرده ایم. اصل بر آن است که کلاس‌ها به شکل حضوری برگزار شود و به علت اینکه شروع سال تحصیلی است هنوز معلمان با دانش آموزان و بالعکس آشنا نیستند و باید ارتباطات اولیه وجود داشته باشد و هیچ آموزشی هم نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود.

حاجی میرزایی افزود: از ۱۵ شهریور همه مدارس کشور به شکل حضوری آموزش خود را شروع می‌کنند. اگر تعداد دانش آموزان در مدرسه‌ای کم باشد و بتوان شیوه نامه‌های بهداشتی را به طور سختگیرانه اجرا کرد، آموزش در آن حضوری خواهد بود، ولی اگر تعداد دانش آموزان زیاد بود به مدیران اجازه داده ایم تا دانش آموزان را به روز‌های زوج و فرد گروه بندی کنند.

وی افزود: حتی اگر مدرسه‌ای به طور نیمه وقت دایر شود، ترجیحمان برگزاری حضوری کلاس هاست. در روز‌هایی هم که دانش آموزان در مدرسه حضور ندارند آموزش‌ها به شکل غیرحضوری دنبال خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°