آغاز رایزنی‌های مصطفی ادیب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:33 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
مصطفی ادیب که دوشنبه مأمور به تشکیل هفتاد و هفتمین کابینه شده امروز به «عین التینه» مقر ریاست مجلس لبنان رفت و رایزنی‌های پارلمانی را به همین منظور آغاز کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این رایزنی‌ها با دیدار مصطفی ادیب با نخست‌وزیران سابق لبنان آغاز شد، نجیب میقاتی از نخست‌وزیران اسبق به علت سفر در جلسه امروز حضور نداشت.
 
آغاز رایزنی‌های مصطفی ادیب

وی همچنین با «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان هم دیدار کرد.

مامور تشکیل کابینه جدید لبنان در این رایزنی‌ها درباره‌ی نظارت نمایندگان و مطالبات آن‌ها برای تشکیل دولت جدید و جدول کاری گفتگو می‌کند.

قرار است مصطفی ادیب با نمایندگان فراکسیون‌ها مجلس و نمایندگان مستقل بدین ترتیب رایزنی کند، فراکسیون توسعه و آزادسازی (جنبش امل)، فراکسیون (جریان المستقبل)، فراکسیون «مقاومت وفاداری» (حزب‌الله)، فراکسیون «التکتل الوطنی» (جریان المرده)، فراکسیون (حزب التقدمی الاشتراکی- جنبلاط)، فراکسیون «الجمهوریه القویه» (القوات اللبنانیه؛ جعجع)، فراکسیون «الوسط المستقل» (جریان العزم)، فراکسیون «القومیه الاجتماعیه» (حزب ملی و اجتماعی سوریه)، فراکسیون «اللقاء التشاوری» (چهار نماینده جریان سنی)، فراکسیون «لبنان القوی» (جریان آزادی ملی، طاشناق و الدیمقراطی اللبنانی) به علاوه نه نماینده مستقل.

محمد رعد رئیس فراکسیون مقاومت مجلس لبنان پس از رایزنی با مصطفی ادیب مامور تشکیل کابینه جدید لبنان گفت: اولویت ما حمایت از لبنان، ایجاد تغییرات به نفع مردم و مبارزه با فساد است که در گفتگو با مصطفی ادیب بر این موارد تاکید کردیم.

مصطفی ادیب در رایزنی‌های پارلمانی روز دوشنبه برای انتخاب نخست‌وزیر، ۹۰ رأی به دست آورد و از سوی میشل عون رئیس جمهور لبنان مأمور به تشکیل دولت جدید شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°