الزام اصلاح سیاست های پولی و مالی در بخش مشاغل خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:01 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۳۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار: با توجه به اجرای موفق پایلوت طرح توسعه مشاغل خانگی، هماهنگی بیشتر دستگاه ها در راستای وابستگی کمتر به تسهیلات و توانمندسازی بیشتر لازم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار گفت: از سال 96 طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به صورت پایلوت در 9 استان مرزی شرقی و غربی کشور اجرایی و بارگذاری شد و مراحل اول و دوم طرح به صورت 100 درصدی و با هدف گذاری روی 20 هزار نفر انجام شد و با توجه به نتایج خوب حاصل شده از این طرح برای 6 هزار سرپرست خانوار نیز اجرا شد در ادامه این طرح از اواخر سال قبل با شناسایی فرصت ها و مناطق اجرایی شده است.

امامدادی، دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار افزود: متقاضیان مشاغل خانگی برای ثبت‌نام به سامانه inhb.ir مراجعه و مدارک خود را بارگذاری کننند.

 
او همچنین گفت : تمامی رشته‌های مصوب مشاغل خانگی، مشمول طرح مشاغل خانگی نمی شوند
 
 

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار گفت: با توجه به اینکه مشاغل خانگی در شرایط کرونا بهترین فرصت برای اشتغال در خانه و کاهش تردد است بنابراین نیاز به بازنگری بیشتری دارد

محمدصادق بیجندی مجری طرح توسعه مشاغل خانگی در ارتباط تصویری با برنامه گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد توسعه ای از سال 96 بعنوان مجری پایلوت توسعه مشاغل خانگی در 9 استان با وزارت تعاون و کار رفاه اجتماعی همکاری داشتیم.

او افزود: در فاز اول مزیت های منطقه شناسایی و اتصال به بازار انجام شد، در ادامه با فراخوان افراد به مشاوره های توانمندسازی دعوت شدند که در نتیجه شبکه سازی های خوبی در استان های پایلوت انجام شد و مطالعاتی 9 کشور موفق و پیشرو در این زمینه نیز در دستور کار قرار گرفت، الگوسازی های لازم نیز در کشور انجام شد و در حال حاضر در حوزه اتصال به بازار با همکاری بخش خصوصی اقدامات خوبی در توسعه مشاغل خانگی در استان ها انجام شده است.

او افزود: در طرح پایلوت به مشاغل نوین ورود جدی داشتیم و مشاغلی از جمله ترجمه، ویراستاری، انیمیشن، گرافیک، برنامه نویسی و تولید محتوا در فضای مجازی را وارد کنیم. در خصوص فرهنگ سازی نیز از تمام ظرفیت رسانه ای جهاد دانشگاهی، ایرنا، ایسنا و اطلاع رسانی دیگر استفاده شده و به نوعی در بخش های مختلف تولید اخبار شده است که از صدا و سیما نیز می خواهیم در معرفی دقیق طرح به ما کمک کنند.

 

عبدالله احراری از فعالان مشاغل خانگی در ارتباط تلفنی گفت: با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی قرار است مشاغل خانگی بعنوان شغل پایدار محسوب شود. همچنانکه در خراسان رضوی اکنون 3 هزار نفر شغل خانگی به صورت پایدار ایجاد شده است.

او افزود: در اجرای این طرح علاوه بر اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی نیز لازم است به طور مثال در طرح پرورش ابریشم با همکاری صد درصدی وزارت جهاد دانشگاهی ظرفیت را طی 2 سال دو برابر کرده ایم بنابراین باید کل سیاست ها به سمت تولید باشد و مادامی که پول رایگان در اختیار مردم قرار گیرد، فرهنگ کار کمرنگ می شود.

احراری افزود: از طریق مشاغل خانگی می توانیم بسیاری از روستاییان را در روستا نگه داریم و با تهیه مواد اولیه در جهت رفع مشکلات همکاری های لازم را انجام دهیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°