خواب عادی سازی روابط با صهیونیستها آشفته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:50 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۳۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
آیت الله آملی لاریجانی:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توافق اخیر میان امارات و رژیم صهیونیستی را بی سرانجام و خیانتی بزرگ در حق آرمان مردم فلسطین دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی مجمع، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برگزاری باشکوه عزاداری‌های دهه اول محرم، در عین التزام هیات‌های عزاداری به توصیه‌ها و محدودیت‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: اکثریت قاطع مردم عزادار و ارادتمندان اهل بیت (ع) در برگزاری مراسم محرم امسال متعهد و ملتزم به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بودند و از این بابت خداوند متعال را شاکریم که ملت مسلمان ایران با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی بار دیگر ارادت و محبت خالص خود را به ابا عبدالله الحسین (ع) به بهترین نحو نشان دادند.
وی «برگزاری منظم و شکوهمند آیین‌های سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با رعایت محدودیت‌های بهداشتی» را توفیق الهی برای مردم ایران و شیعیان اهل بیت (ع) توصیف کرد و افزود: خداوند را شاکریم که به ملت عزیز ایران، شیعیان، محبین و ارادتمندان اهل بیت (ع) حتی از سایر مذاهب و سایر کشور‌ها توفیق داد که امسال هم با وجود بیماری کرونا و تمام محدودیت‌های ناشی از آن و در شرایطی بسیار سخت نیز، عزای مصائب حضرت ابا عبدالله را برپا دارند.
آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد:گریستن بر مصایب اهل بیت و بویژه ابا عبدالله علیه السلام و محبت او را در دل داشتن، موجب جلب الطاف الهی بوده و طریق تحصیل سعادت و کسب رحمت و مغفرت الهی و پرواز انسان در مسیر تعالی است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مسلماً خداوند متعال مجاهدت‌های ملت عزیز ایران و تلاش ها‌ی آنان و قدم‌های بی شائبه شان در راه برپایی هر چه بهتر مراسم عزاداری محرم را آن هم در این شرایط سخت، بی اجر و بی اجابت نخواهد گذاشت.
وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به توافق اخیر کشور امارت با رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی، این توافق را توافقی بی سرانجام و خیانتی بزرگ در حق مردم فلسطین دانست و گفت: تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی تلاشی بی سرانجام و خیانتی بزرگ به آرمان فلسطین اشغالی و مردم مظلوم آن است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: توافق اخیر، نه تنها خیانت به مردم مظلوم فلسطین بلکه خیانت به کشور‌های عربی و ملت‌های مسلمان است، چرا که آرمان فلسطین نه فقط مربوط به مردم آن، بلکه مربوط به کل جهان اسلام است.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر این نکته که «ملت‌های مسلمان حتما خیال باطل و خواب عادی سازی روابط دولت‌های مسلمان با رژیم غاصب صهیونیست را بر این دولت‌ها آشفته خواهند کرد» گفت:حکومت جعلی صهیونیست نمی‌تواند دوام پیدا کند و تبعات توافق اخیر امارات نیز قطعا به خودشان باز خواهد گشت؛ چرا که مسیر توافق و عادی سازی روابط با یک رژیم غاصب و جعلی، یک مسیر مسدود و غیر قابل عبور است.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز حتما اقدامات مقتضی را در مورد توافق اخیر امارات و رژیم صهیونیستی اتخاذ خواهد کرد.
براساس این گزارش در جلسه امروز مجمع و در ادامه بررسی ماده ۲۸ لایحه قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد، اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، پس از بحث و تبادل نظر اعضا و طرح دیدگاه‌ها، بند‌ها و تبصره این ماده در خصوص وظایف شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، به شرح ذیل به تصویب رسید:
الف - ایجاد هماهنگی در اعمال نظارت قانونی دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از تداخل در وظایف یکدیگر و انجام کار‌های موازی.
ب - هماهنگی در تهیه شاخص‌های اندازه گیری میزان سلامت اداری در دستگاه‌های موضوع بند‌های (الف)، (ج) و (د) ماده (۲) این قانون و اعلام عمومی آنها.
ج - اندازه گیری میزان سلامت اداری و هماهنگی در تهیه گزارش کل کشور و اعلام نتایج آن.
د - هماهنگی اقدامات دستگاه‌های مشمول قانون درباره عملکرد و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله با فساد، اعلام قوت‌ها و ضعف‌ها و ارائه پیشنهاد به دستگاه‌های مسئول.
تبصره - مقرر شد روسای دستگاه‌های عضو، ظرف ۳ ماه شیوه نامه اجرایی شورا را تهیه و تصویب نمایند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°