پیشرفت کشور در آینه رویان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:24 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: در مسئله تولید مثل و درمان ناباروری، هم در بخش پژوهش، هم در آموزش و هم در بخش تخصصی درمان، اقدامات خوبی همسطح دنیا در کشور و در پژوهشگاه رویان صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر عبدالحسین شاهوردی در برنامه تیتر امشب با بیان این که نباید به دلیل کرونا کار‌ها را تعطیل کرد گفت: کنگره امسال به صورت مجازی برگزار شد و به دلیل برند پژوهشگاه رویان که اعتماد بین المللی را جلب کرده جامعه جهانی و دانشمندان از آن استقبال کردند و امسال ۲۴ سخنران پیشرو و پیشکسوت جهانی ما را همراهی کردند.

شاهوردی با اشاره به شرکت دانشمندان داخلی و خارجی در کنگره مجازی گفت: برگزاری مجازی کنگره نشان داد که اگر روی ارتباط مجازی سرمایه گذاری کنیم ارتباطمان با جهان علم سریعتر خواهد بود.
شاهوردی با اشاره به این که در بحث ناباروری بهترین خدمات در کشور ارائه می‌شود گفت: در مسئله تولید مثل و درمان ناباروری، هم در بخش پژوهش، هم در آموزش و هم در بخش تخصصی درمان، اقدامات خوبی همسطح دنیا در کشور و در پژوهشگاه رویان صورت گرفته است، به نحوی که دیگر بیماران برای درمان به خارج از کشور نمی‌روند.

رئیس پژوهشگاه رویان افزود: ۱۰ تا ۱۵ درصد زوجین در کشور نابارور هستند که الان ۷۰ تا ۸۰ درصد آن‌ها با پیگیری درمان صاحب فرزند می‌شوند و میزان موفقیت در مراکز درمانی ما حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد است که در سطح جهان هم همین میزان است.

شاهوردی با بیان این که بر اساس شاخص‌هایی مثل تولید مقالات علمی و چاپ کتاب و خدمات تخصصی جزو کشور‌های پیشرو در منطقه هستیم گفت: در دهه ۶۰ بیماران ما برای درمان به خارج اعزام می‌شدند، الان نه تنها بیماران به خارج نمی‌روند بلکه بسیاری از بیماران خارجی برای درمان به ایران می‌آیند.

دکتر مسعود وثوق مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان هم با بیان این که برگزاری مجازی کنگره فرصت ادامه کار‌های علمی و پژوهشی و تعاملات علمی را فراهم کرد، درباره پژوهش‌های صورت گرفته و محور‌های در دست پژوهش پژوهشگاه رویان گفت: در حوزه بیماری‌های خود ایمنی کار خوبی را با دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع کرده ایم، در حوزه پوست بحث بافت‌های جایگزین را مطرح کرده ایم و ۲ محصول را داریم که تا یکسال آینده وارد بازار خواهد شد.

مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان افزود: یکی از مشکلات، بحث آرتروزهاست، به ویژه آرتروز زانو که کار‌های خیلی خوبی را شروع کرده ایم و در حوزه پوست هم یکی از بیماری‌ها، بیماری با اصطلاح لک و پیس است که توانسته ایم در مرکز سلول درمانی پژوهشگاه راهی برای درمان آن پیدا کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°