دادگاه لاهه تحریم های امریکا را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:14 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
دیوان بین‌المللی کیفری تحریم‌ دولت آمریکا علیه مقام‌های این دادگاه را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مجمع کشور‌های عضو دادگاه کیفری بین‌المللی با رد تحریم مقامات این نهاد توسط آمریکا گفت: اقدام آن‌ها در جهت تضعیف تلاش مشترک ما در مبارزه با مصونیت از جنایات دسته جمعی است.

وب سایت رسمی دادگاه کیفری بین المللی، "او گون کان" دیروز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: امروز دولت آمریکا علیه دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی و یک کارمند ارشد دفتر وی اقداماتی(تحریم) انجام داد.

به گفته کان، من چنین اقدامات بی‌سابقه و غیر قابل قبولی علیه یک سازمان بین‌المللی مبتنی بر معاهده را به شدت رد می‌کنم.
 
اقدامات آن‌ها فقط در جهت تضعیف تلاش مشترک ما برای مبارزه با مصونیت از جنایات دسته جمعی است.

رئیس مجمع کشور‌های عضو در ادامه افزود: دیوان یک نهاد قضایی مستقل و بی‌طرف است و با رعایت دقیق مفاد اساسنامه رم عمل می‌کند.
 
دادگاه بین المللی کیفری مکمل حوزه‌های قضایی ملی است و صلاحیت اصلی کشور‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

به گفته کان، ما در کنار دادگاه کیفری بین المللی و کارمندان آن و همچنین افرادی که در اجرای حکم قضایی با آن همکاری می‌کنند ایستاده‌ایم. به زودی جلسه دفتر مجمع برای بررسی اقدامات تحمیلی ایالات متحده، و حمایت از دیوان برگزار می‌شود.

وزیر خارجه آمریکا، دیروز  چهارشنبه از تحریم دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی خبر داد و گفت هر فرد حقیقی یا حقوقی که از این مقام بین‌المللی پشتیبانی مادی کند هم مشمول مجازات خواهد شد.

مجمع کشور‌های عضو نهاد نظارت و قانونگذاری دادگاه کیفری بین‌المللی متشکل از نمایندگان کشور‌هایی است که اساسنامه رم را تصویب کرده و یا به آن پیوسته‌اند. او گون کان در دسامبر سال ۲۰۱۷ به عنوان رئیس مجمع برای یک دوره سه ساله انتخاب شد.

دادگاه کیفری بین‌المللی نخستین دادگاه دائمی بین‌المللی برای رسیدگی به جرایم نسل‌کشی، جنایات علیه بشریت، جنایت جنگی و تجاوز است که مقر آن در لاهه هلند قرار دارد.

این دادگاه به جرایمی رسیدگی می‌کند که توسط اتباع یا در قلمرو یکی از کشور‌های عضو انجام شده باشد یا اینکه با تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد به این دیوان احاله شده باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°