بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:11 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
چهار طرح بزرگ وزارت نیرو با حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور، وزیر نیرو و مدیران و پیمانکاران مجری این طرح ها به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 طرح های ملی وزارت نیرو در استان‌های اردبیل، کرمانشاه و آذربایجان شرقی و با هزینه 3 هزار و 250 میلیارد تومانی افتتاح شدند.

اردکانیان، وزیر نیرو در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: یکی از این طرح ها، واحد گاز نیروگاه دالاهو با ظرفیت ۳۰۷ مگاوات در کرمانشاه است.

سد کلقان چای در استان آذربایجان شرقی طرح دیگری است که مصارف شرب، صنعتی و کشاورزی دارد و همچنین پنجمین سدی است که در برنامه پویش امسال افتتاح می‌شود.

اردکانیان ادامه داد: دو طرح دیگر، یک پست ۲۳۰ کیلوولت و دو نیروگاه خورشیدی است که هر دو در استان اردبیل افتتاح می‌شود.

وی گفت: با افتتاح این طرح ها، جمع طرح‌های به ثمر رسیده این پویش در سال ۹۹، به عدد ۷۷ پروژه در ۱۸ استان با سرمایه گذاری ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وزیر نیرو گفت: از جمله طرح‌های دیگر، طرح تصفیه پساب شهر‌ها از جمله شهر‌های بزرگ مثل تهران که برای نمونه، تفاهم نامه یکی از آن‌ها امروز با شهرداری تهران به امضاء می‌رسد که براساس آن قرار است وزارت نیرو با تصفیه پساب شهر‌ها به شهرداری‌ها این امکان را بدهد تا برای مصارفی مثل آبیاری فضا‌های سبز به جای استفاده از آب خام یا همان آب شرب، از آب تصفیه شده استفاده کنند.
 
در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پیمانکاران و مجریان طرح ها نیز توضیحاتی ارائه کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°