احیای 2300 واحد صنعتی راکد تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:26 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۶۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
مدیر کل طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد تا پایان سال 2300 واحد صنعتی راکد احیا خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا هادی مدیر کل طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه احیای 2300 واحد صنعتی راکد در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، اظهار داشت: تا کنون حدود 1150 واحد صنعتی احیا شده اند.
 
وی درباره روش های حمایتی وزارت صمت برای تشویق سرمایه گذاران به تحویل گرفتن طرح های راکد گفت: طرح های نیمه تمام به صورت کامل به سرمایه گذار جدید واگذار می شود و مالکیت طرح کاملا خصوصی خواهد بود.
 
هادی افزود: وزارت صمت این واحدها و مشخصات آنها از جمله میزان پیشرفت، دارایی ها و مشکلات احتمالی را به سرمایه گذاران معرفی می کند.


مدیرکل دفتر طرح‌ و برنامه وزارت صمت با تاکید بر لزوم ساده شدن ورود به کسب و کار و با بیان اینکه در حال حاضر حدود 67 هزار طرح در سطح کشور وجود دارد، اظهار داشت: از این میان، حدود 29 هزار طرح فقط در حد اخذ مجوز قرار دارند و هیچ پیشرفتی نداشته اند.

وی افزود: حدود 20 هزار طرح نیز تا 20 درصد پیشرفت داشته اند و 13 هزار طرح هم تا 60 درصد رفته اند.
 
هادی اضافه کرد: همچنین حدود 4 هزار طرح هم تا 80 درصد پیشرفت داشته اند.
 
مدیرکل طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه این طرح ها به ویژه طرح های با پیشرفت بالا مرتب پایش می شوند، گفت: حدود 42 درصد واحد ها مشکل نقدینگی دارند و حدود 41 درصد هم مشکل مدیریتی از قبیل اختلاف شرکا دارند.
 
وی با بیان اینکه حتی ممکن است برخی از بنگاه ها چند مشکل داشته باشند، افزود: حدود 27 درصد واحدها مشکلات اولیه مانند تامین مواد اولیه دارند و ۱۱۵ مورد هم با مشکلات زیرساختی شناسایی شده اند.

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود ۴۰۰ بنگاه با پیشرفت کند در حال اجرا هستند و عمدتاً مسائل مالی آن‌ها در ستاد تسهیل در دست پیگیری است.

وی تصریح کرد: در این راستا کار گروهی در دفتر امور طرح‌ها جهت پایش مستمر و رفع مشکل این پروژه‌ها تشکیل شده تا شاهد راه‌اندازی هرچه سریعتر اینگونه واحد‌ها باشیم.

هادی افزود: همچنین برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام که سرمایه‌گذاران آن‌ها تمایل به مشارکت یا واگذاری پروژه به سرمایه‌گذاران جدید دارند، سامانه احیای بنگاه‌های راکد طراحی شده است که در این سامانه متقاضیان سرمایه‌گذاری جدید می‌توانند واحد‌های تملیکی، راکد و یا طرح‌های نیمه تمام که عملیات اجرایی آن‌ها متوقف است را ملاحظه کنند و با بررسی شرایط آن‌ها از جمله میزان پیشرفت فیزیکی، ارزش دارایی ها، نوع فعالیت، میزان تسهیلات دریافتی قبلی، بدهی و غیره، تا نسبت به مشارکت یا خرید بنگاه تصمیم‌گیری نمایند.

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: جهت تسریع در عملیاتی شدن این مهم، برای حدود ۱۳ هزار طرح نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اطلاع رسانی لازم انجام می‌شود تا بنگاه‌ها در صورت تمایل نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°