روحانی: شکست امریکا به همه ثابت شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:51 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
حجت الاسلام و المسلمین روحانی با بیان اینکه در در سخت ترین شرایط تحریمی قرار داریم، اظهار داشت: می توانیم به طور قاطع به همه دنیا و تاریخ بگوییم که همه طرح های امریکا علیه ایران شکست خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو و بیست دومین افتتاح بزرگ ملی اظهار داشت: از خداوند طلب توفیق می‌کنم که تا پایان سال هر هفته بتوانیم افتتاح بزرگ ملی را در بخش‌های مختلف داشته باشیم.

رییس جمهوری ضمن قدردانی از تلاش‌های بخش آب و برق ادامه داد: بخش آب و برق تلاش وسیعی به کار گرفته است که ما از لحاظ استفاده از آب و برق بتوانیم ایران را با کشور‌های دیگر حتی کشور‌های پیشرفته مقایسه کنیم.

وی یادآور شد: مردم در شهر‌ها صددرصد و در روستا‌ها نزدیک ۹۹ درصد از برق استفاده می‌کنند همه روستا‌های با ۲۰ خانوار دارای برق هستند و حتی روستا‌های با ۱۰ خانوار و در بعضی مناطق حتی کمتر از آن از برق استفاده می‌کنند.

روحانی گفت: مردم روستا‌ها باید مانند مردم شهر از نعمت‌ها و فرصت‌های اساسی و امکانات راه، برق، آب، مخابرات و گاز برخوردار باشند. آبادانی روستا یعنی حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت و همچنین خدمت به مردم در همه روستا که این کار بزرگ و عظیمی است.

وی ادامه داد:اینکه هر ۵۰ روز قادر هستیم یک سد مخزنی را به افتتاح برسانیم، آمار هیجان انگیزی برای مردم است که باعث آبروی کشور است. این که هر هفته می‌توانیم ۳۰ روستا را به شبکه آب سالم و پایدار متصل کنیم و اقداماتی که برای تصفیه آب و فاضلاب انجام می‌گیرد، معنایش این است که در زمینه زیر ساخت و نیازمندی‌های حیاتی و سلامت مردم اقدامات بسیار اساسی انجام می‌گیرد.

روحانی ادامه داد: از ۱۸۸ سد کشور ۴۴ سد در این دولت به افتتاح رسیده و سد‌های دیگر هم در حال تکمیل است و امیدواریم در این دولت این سد‌ها به بهره برداری برسد چرا که آماده کردن زیرساخت‌ها لازمه توسعه است.

رییس جمهوری عنوان کرد: اینکه امروز ما برق، گاز ارتباطات و راه داریم به آن معناست که زیرساخت‌ها برای حرکت آماده شده است. امروز بخش خصوصی و بخش دولتی در کنار هم تلاش می‌کنند.

وی افزود: امسال سال جهش تولید است و ان شاءالله تا پایان سال همه مردم و همه بخش‌های ما تلاش خواهند کرد که این شعار در عمل محقق شود و این برای ما بسیار مهم است.

کم مصرف ها پولی برای مصرف برق پرداخت نمی‌کنند

روحانی گفت: خوشحالم که دولت امسال در هفته دولت توانست مصوبه‌ای داشته باشد و برای خانوار‌هایی که کمترین مصرف را دارند و در لیست کم‌مصرف‌های برق قرار دارند، پاداش مناسبی را از دولت دریافت کردند.

رییس جمهوری افزود: بر اساس طرح وزارت نیرو که در دولت تصویب شد، ۳۰ میلیون نفر از جمعیت ایران از ۲ ماه آینده پولی برای مصرف برقشان نخواهند داد و تا زمانی که کم‌مصرف هستند برق آن‌ها مجانی است.

وی خاطرنشان کرد: این یکی از آرزو‌های ما در طول سالیان دراز بود تا بتوانیم هدیه‌ای را به آن‌ها بدهیم و برق آن‌ها مجانی باشد و خداوند این توفیق را به ما داد که در سال پایانی دولت این هدیه را به مردم کشور به‌ویژه روستاییان تقدیم کنیم، زیرا که این طرح بیشتر شامل حال روستاییان خواهد شد.


رییس جمهوری ضمن ابراز خرسندی از افتتاح طرح‌های بزرگ گفت: ازرش افتتاح امروز ما بیش از سه هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان است. در زمینه برق کار بزرگی صورت گرفت و نیروگاه دوم دالاهو افتتاح شد، در زمینه سد هم امروز سد بستان‌آباد و کلقانچای افتتاح شد.

روحانی عنوان کرد: امروز کشور در مسیر تحرک و پیشرفت قرار دارد و ما هر روز می‌بینیم که تلاش، فداکاری و ایثار مردم، کارمندان، کارگران و مهندسین ما در سراسر کشور به ثمر نشسته و این بسیار مهم است.

رییس دولت تدبیر و امید تاکید کرد: ما در شرایط عادی نیستیم و امسال در سخت‌ترین و شدیدترین شرایط تحریم، این افتتاح‌های بزرگ را انجام می‌دهیم. در تاریخ ایران یعنی در طول ۲.۵ سال گذشته و از اول سال ۹۷ تا امروز سابقه نداشته که چنین فشاری به مردم وارد شود و مردم هر روز با استقامت بیشتر در برابر این توطئه‌ها ایستادگی می‌کنند.

روحانی یادآور شد: الحمدالله ثابت کردیم آمریکا شکست خورد و این را به‌طور قطعی به دنیا و تاریخ اعلام می‌کنیم که آمریکا همه طراحی و توان خود را برای شکستن مردم ایران به‌کار گرفته بود تا مردم ما را در فشار قرار دهد.

رییس جمهوری با بیان اینکه آمریکا در هفته‌های اخیر شکست‌های سیاسی بزرگی را متحمل شد، گفت: در بیش از ٧٠ سالی که سازمان ملل تاسیس شده، سابقه نداشته است که آمریکا قطعنامه‌ای را علیه ملت ایران طراحی کند و ماه‌ها (رای) گدایی کند و با کشور‌های مختلف تماس بگیرد وقتی طرحی را در شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران می‌آورد فقط یک کشور به آمریکا رای داد و ١٣ کشور رای مخالف و یا ممتنع دادند یعنی طرح آن‌ها را رد کردند.

روحانی ادامه داد: طرح مکانیزم ماشه که آمریکایی‌ها طراحی کردند ۱۰ روز قبل در جلسه شورای امنیت از سوی از ۱۳ عضو از ۱۴ عضو حاضر رد شد.

وی افزود: در آن جلسه اعضای شورای امنیت اعلام کردند طرح آمریکا قابل پذیرش نیست. چنین شکستی در تاریخ سیاسی آمریکا بی نظیر است و این شکست به خاطر ایستادگی ملت ایران است. اگر ایستادگی ملت نبود نه فقط این قطعنامه‌ها بلکه بدتر از آن را آمریکا علیه ما تصویب می‌کرد و به همه آرزو‌هایی که نسبت به این ملت و نظام داشت، می‌رسید.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: ایستادگی و مقاومت مردم از یک طرف شکست سیاسی آمریکا در سازمان ملل را رقم زد و از سوی دیگر آبادانی ایران را مشاهده می‌کنیم.

در دولت تدبیر و امید سالانه ٢۵٠٠ مگاوات برق کشور افزوده شده است

روحانی گفت: با وجود همه فشار اعلام می‌کنیم تا پایان دولت ٢٠ هزار مگاوات برق کشور افزوده خواهد شد که برای ما افتخار است یعنی در هر سال دولت تدبیر و امید ٢۵٠٠ مگاوات برق کشور افزوده شده است.

رییس جمهوری اظهار داشت: البته در دولت‌های قبل هم به طور متوسط ١٧٠٠ تا ١٧٧٠ مگاوات به تولید برق افزوده شده، اما در این دولت سالانه ٢۵٠٠ مگاوات برق افزوده شده است یعنی مردم امروز با روحیه و نشاط بیشتری در تلاش هستند.

روحانی اظهار داشت: با وجود فشار و تحریم، مردم ایران برابر ویروس خطرناک کرونا ایستادگی و مقاومت و مقابله کردند، با اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فرهنگ سازی در موج اول بهتر از کشور‌های دیگر عمل کردند و در گام پایانی موج دوم هستیم.

رییس جمهوری افزود: امیدواریم استان‌های کشور به سلامت باشند بسیاری از استان‌های کشور گرفتار موج دوم بودند خوزستان، آذربایجان، کردستان و اردبیل و برخی دیگر از استان‌ها گرفتار بودند که توانستند از موج دوم عبور کنند و امیدواریم با احتیاط مردم شاهد موج سوم کرونا نباشیم.

روحانی با تبریک مجدد افتتاح طرح‌های وزارت نیرو در استان‌های آذربایجان شرقی، کرمانشاه و اردبیل ابراز امیدواری کرد که هم در «سلامت» هم در «معیشت» و هم در «تحول و آبادانی ایران» قدم‌های بهتری برداشته شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°