دولت جدید تونس رسمیت یافت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:21 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
دولت جدید تونس به نخست وزیری «هشام المشیشی» امروز رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مراسم تودیع و معارفه دولت تونس در کاخ ریاست جمهوری و با حضور الیاس الفخفاخ، نخست وزیر سابق این کشور برگزار شد.

الفخفاخ در این مراسم اعلام کرد: تونس با فساد فراگیری که به با سیاست ترکیب شده مواجه است.

المشیشی نیز اعلام کرد: تمام تلاش‌های ممکن را برای متوقف کردن اوضاع نابسامان اقتصادی در کشور به کار خواهم گرفت و دولت جدید تونس با جدیت با تروریسم مبارزه خواهد کرد.

او پیش از این اعلام کرده بود که شخصا متعهد می‌شود اعضای کابینه‌اش به تمامی احزاب و گروه‌های این کشور احترام بگذارند و دولتش با شهروندان این کشور در تعامل خواهد بود و به طور کامل مستقل عمل خواهد کرد.

پارلمان تونس دیروز (چهارشنبه) به کابینه نخست وزیر جدید با ۱۳۴ رأی موافق رأی اعتماد داد و نخست وزیر جدید با حضور در کاخ ریاست جمهوری در «قرطاج» در مقابل قیس سعید، رئیس جمهور تونس حضور یافت و قسم یاد کرد.

دولت هشام المشیشی دومین دولتی است که پارلمان تونس از زمان برگزاری انتخابات قانونگذاری در ۲۰۱۹ به آن رأی اعتماد می‌دهد و سومین دولتی که طی یک ماه به پارلمان معرفی شده تا رأی اعتماد کسب کند.

رئیس جمهور تونس فردی بود که هشام المشیشی ۴۶ ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت عمومی از استراسبورگ فرانسه و وزیر کشور سابق را برای سمت نخست وزیری پیشنهادی داد و او را شخصیتی عنوان کرد که می‌تواند دولت را تشکیل دهد.

المشیشی پس از یک ماه مشورت در ۲۵ اوت اعضای کابینه خود را معرفی و لیست اسامی ۲۵ وزیر پیشنهادی خود را به رئیس جمهور تقدیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°