نقش عکاسان سینما در تصویرسازی فیلم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:05 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۳۹۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
رئیس انجمن صنفی عکاسان سینما معتقد است: نخستین خروجی از یک فیلم سینمایی، عکس آن است که همه بار تبلیغات فیلم را برعهده دارد و اولین خدمت را در مجموعه‌های سینمایی ایفا می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی نیک رفتار در برنامه شهر فرنگ در تشریح اهمیت عکس و نقش عکاسان در فرآیند تولید فیلم سینمایی گفت: یکی از عوامل اصلی در تصویر متحرک تهیه عکس است که بزرگترین و اولین خدمت را در مجموعه‌های سینمایی ایفا می‌کند.

او افزود: عکس مهمترین تاثیر را بر تبلیغات فیلم دارد و بازوی اصلی آن است.

رئیس انجمن صنفی عکاسان سینما با بیان اینکه بسیاری از علاقه‌مندان سینما از اهمیت عکس فیلم و تهیه پوستر برای تبلیغات آن آگاهی ندارند، تاکید کرد: در حالی که نخستین خروجی از یک فیلم سینمایی، عکس آن است که همه بار تبلیغات فیلم را برعهده دارد.

او درباره کاربرد‌های عکس‌های گرفته شده از فیلم این طور توضیح داد:

او سپس در واکنش به یادداشت زنده یاد محرابی مبنی بر اینکه برخی تهیه کنندگان برای تهیه عکس‌های فیلم از فرزندان خود استفاده می‌کنند گفت: در حالت کلی این اتفاق نمی‌افتد، خوشبختانه بسیاری از تهیه کنندگان به اهمیت این مقوله آشنایی دارند و چون فیلم تهیه شده برایشان اهمیت دارد عمدتا این بخش آن را در اختیار افراد غیرحرفه‌ای قرار نمی‌دهند.

نیک رفتار در ادامه به تشکیل کمیته امنیت شغلی برای احقاق حقوق عکاسان حرفه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: از سال ۹۴ در زمانی که نسبت فعالیت عکاسان غیرحرفه‌ای به حرفه ای‌ها ۷۰ به ۳۰ بود، این کمیته تشکیل شد.

او ادامه داد: با گذشت مدت کوتاهی و با پیگیری‌های مستمر کمیته، این نسبت ۲۰ به ۸۰ تغییر کرد، اما متاسفانه با کاهش فعالیت‌های آن و پایبند نبودن اعضا به این رویه، امروز دوباره به روند قبل بازگشت کرده ایم.

رئیس انجمن صنفی عکاسان سینما از بیکاری بسیاری عکاسان حرفه‌ای در روزگار کرونایی خبر داد و گفت: عکاسان تنها نیم درصد از هزینه های تهیه فیلم را دریافت می کنند اما بی اطلاعی برخی تهیه کنندگان از اهمیت تهیه عکس فیلم و به زعم خودشان صرفه جویی در هزینه‌های تهیه فیلم، باعث ایجاد یک خروجی بی کیفیت و پرداخت ضرر بالاتری شده اند.
 
او در خصوص روش تشخیص عکس های اصلی از جعلی گفت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°