بررسی طرح دوفوریتی تعیین قیمت تضمینی گندم در مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۰۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
به منظور ساماندهی قیمت محصولات استراتژیک در کشور، هفته آینده طرح دوفوریتی تعیین قیمت خرید گندم، دانه‌های روغنی و چغندر قند تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بر اساس این طرح شورایی برای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی تعیین خواهد شد.

سید جواد ساداتی نژاد، هدف اصلی این طرح را رفع سردرگمی هرساله در قیمت تضمینی گندم، ذرت و دانه‌های روغنی و نیز رفع دغدغه‌های کشاورزان برای کشت و همچنین جلوگیری از قاچاق محصولات کشاورزی ذکر کرد.

ساداتی نژاد همچنین به حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه علنی روز چهارشنبه هفته پیش رو در صحن علنی اشاره کرد و گفت: ما در هفته پیش رو در نشستی در کمیسیون کشاورزی نیز افزایش بی رویه قیمت کود فسفات را بررسی خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به این که هم اکنون یک کیسه ۵۰ کیلویی کود فسفات برای کشاورز ۴۸۰ هزار تومان تمام می‌شود گفت: پیش از این، هر کیسه کود فسفات برای کشاورزان ۸۴ هزار تومان بود.

وی افزود: این امر موجب کشت کمتر گندم، و براساس برآورد‌های ما باعث کسری ۵ میلیون تنی گندم در سال آینده خواهد شد.

به گفته ساداتی نژاد رسیدگی نکردن به این موضوع باعث خسارات به بخش کشاورزی و واردات بیشتر گندم می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس همچنین مخالفت کمیسیون را با ادغام پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری در موسسه تحقیقات جنگل و مراتع کشور با تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری دریای خزر در موسسات تحقیقات علوم شیلات را اعلام کرد.

وی گفت: به منظور بررسی این موضوع با اهمیت، سه شنبه هفته آینده در کمیسیون کشاورزی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی، موضوع به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°