تامین آب شهرک های صنعتی سرعت می گیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:34 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
وزیر نیرو از سرعت بخشی به تامین آب شهرک ها و واحدهای صنعتی از محل صرفه جویی های ناشی از پر کردن چاه های غیرمجاز در استانها خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رضا اردکانیان گفت: در جاهایی که محدودیت منابع آبی نداریم تخصیص آب به شهرک ها و واحدهای صنعتی مناسب است اما در جاهایی که محدودیت داریم مقرر کردیم از محل صرفه جویی هایی که در استان ها با پرکردن چاه های غیرمجاز ایجاد می شود درصدی از آن در اختیار استانداران برای مصارف صنعتی قرار گیرد.

وی افزود: در طرح تعادل بخشی به منابع آب های زیرزمینی، پرکردن چاه های غیرمجاز را در دستورکار داریم که به عنوان مشوق اجرای این طرح که موجب مدیریت بهتر سفره زیرزمینی شده درصدی را از این صرفه جویی در منابع آبی در اختیار استانداران قرار دادیم تا بتوانند برای مصارف صنعتی خود تصمیم گیری کنند و این آب را به واحدهای صنعتی اختصاص دهند.

آقای اردکانیان با بیان اینکه این تصمیم در روزهای اخیر اجرایی شده است، گفت: پیش بینی ما این است که با اجرای این طرح بتوانیم بخشی از آب مورد نیاز واحدهای صنعتی را تامین کنیم.

وی افزود: در مناطقی که روزی آب داشتند و کشاورزی دایر بود اما اکنون با کم شدن آب، کشاورزی نیز از رونق افتاده باید فکری به حال معیشت جایگزین این مناطق شود که یکی از اشکال این جایگزینی، توسعه صنعت است از این رو باید آب و برق صنایع را در این مناطق تامین کنیم.

وزیر نیرو گفت: دستورالعمل های موجود را با تغییراتی برای اجرای این طرح به استانها ابلاغ کردیم تا هر کدام به تناسب صرفه جویی هایی که حاصل می شود برای تخصیص آب به صنایع خود اقدام کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°