هتک حرمت قرآن نشان دهنده درماندگی و استیصال است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۰۰۴۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
پیام آستان قدس رضوی:
سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در پیامی، هتک حرمت به کتاب آسمانی قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در بخشی ازاین پیام آمده است: بار دیگر اقدام گستاخانه یکی از هواداران حزب نژادپرست هاردلاین در کشور ده‌میلیونی سوئد قلب افزون بر ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان را به درد آورد. سوزاندن آشکار نسخه‌ای از مصحف شریف در کشوری که ادعای پیشگامی در آزادی، تحقق دموکراسی و احترام به علم دارد، کاری نابخردانه و حاکی از درماندگی و استیصال است.

کاش این ناچیز مدعی مسیحی بودن، دست‌کم از نماینده روح‌القدس، پاپ فرانسیس شنیده بود که: «اسلام، دین خشونت نیست، این نابرابری اجتماعی و پول‌پرستی است که عامل تروریسم است»؛ تا درمی‌یافت که دست‌به‌کاری زده که دستاوردی جز اظهار حقارت و واماندگی و پلیدی نداشته است.

دربخش دیگری از این پیام آمده است: قرآن کریم که پیامی جز دعوت به یکتاپرستی، احترام به پیروان همه ادیان، دعوت به صلح و دوستی، عدالت اجتماعی، آبادانی زمین، حفظ محیط‌زیست و حرمت نهادن به زن و خانواده ندارد، سبک شمردنش جبهه‌گیری در برابر همه ارزش‌هایی است که پیامبران و آزادگان جهان برای آن کوشیده‌اند.

زشتی این کار جاهلانه هنگامی آشکارتر می‌شود که بدانیم قرآن کریم، تنها کتاب آسمانی است که به بیانی آشکار از پیامبران بزرگ الهی، چون ابراهیم، موسی و عیسی علیهم‌السلام یادکرده و اهانت به هر یک از ایشان را اهانت به همه پیامبران شمرده است.

سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی ضمن محکوم کردن و تقبیح هرگونه توهین به ساحت قدسی ادیان الهی، به‌ویژه کتاب آسمانی قرآن کریم از فعالان حقوقی می‌خواهد با اقدامی جدی و پیگیر، عامل این اقدام شرم‌آور را به سزای کار زشت خود برسانند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °