بازدید رئیس مجلس از شرکت لوله سازی اهواز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:25 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۴۰۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بازدید نظارتی از شهر‌های خوزستان، از شرکت لوله سازی اهواز بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در آخرین روز از بازدید‌های میدانی خود در استان خوزستان، ابتدا با حضور در شهر سوسنگرد علاوه بر کانال mc ۱، از طرح‌های کشاورزی شهر سوسنگرد بازدید و از روند اجرای آن‌ها دیدن کرد.

دکتر قالیباف سپس راهی اهواز شد و از شرکت لوله سازی اهواز بازدید کرد.
 
بازدید رئیس مجلس از شرکت لوله سازی اهواز

شرکت لوله سازی اهواز تا سال ۷۹ متعلق به شرکت ملی نفت ایران بود و پس از آن به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نفت واگذار شد.

خط انتقال گوره به جاسک به عنوان یک طرح ملی با هدف انتقال یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین صادراتی در روز از کوره به پایانه جاسک و ذخیره‌سازی نفت خام و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک تکمیل می‌شود.

خط انتقال نفت خام گوره به جاسک هم‌اکنون ۳۹ درصد پیشرفت دارد که شامل ۸۶۰ کیلومتر عملیات مسیرسازی، ۴۴۰ کیلومتر ساخت لوله، ۳۵۰ کیلومتر لوله حمل شده به کارگاه و ۲۶۰ کیلومتر عملیات جوشکاری است.

یکی از مهمترین مشخصات این طرح تامین یک‌هزار کیلومتر لوله سازگار با نفت ترش، احداث خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام از تلمبه‌خانه گوره به پایانه جاسک به طول تقریبی یک‌هزار کیلومتر است که بخش مهمی از آن در شرکت لوله‌سازی اهواز در حال ساخت است.

در طرح خط لوله نفتی گوره به جاسک، حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار قرارداد تأمین لوله و حدود ۴۸ میلیون دلار مربوط به ساخت پمپ‌های انتقال می‌شود که از کارخانجات داخلی و با تکیه بر توان داخلی در حال تأمین است.

دکتر قالیباف دیروز هم در سومین روز از بازدید میدانی خود در استان خوزستان از شهرستان‌های اندیکا، دزفول، شوشتر، اندیمشک و شوش دیدن کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°