گزارش آژانس دورنمای سازنده‌ای را در روابط با ایران ترسیم می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:17 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۲۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین با اشاره به انتشار گزارش اخیر مدیرکل آژانس درباره موافقتنامه پادمان (ان پی تی) با جمهوری اسلامی ایران، گفت: این گزارش دورنمای مثبت و سازنده‌ای را در روابط بین ایران و آژانس ترسیم می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی در گفتگو با خبرنگاران افزود که این گزارش از دو بعد دارای اهمیت و قابل ارزیابی است: از لحاظ شکلی، این گزارش به تحولات و پیشرفت‌های روابط و همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس طی سه ماه گذشته می‌پردازد و حاکی از تعامل سازنده و محتوایی دو طرف در این مدت برای رسیدن به یک فهم مشترک و یافتن راه حلی برای مسائل مطرح می‌باشد.

وی افزود: از لحاظ محتوایی نیز این گزارش صریحاً با ترسیم تصویری روشن از وضعیت کنونی همکاریها، دورنمای مثبت و سازنده‌ای را در روابط بین ایران و آژانس ترسیم می‌نماید که انتظار می‌رود مورد استقبال اکثریت قاطع کشور‌های عضو آژانس و شورای حکام واقع گردد.

غریب آبادی افزود: این گزارش با اشاره به نشست بیست و یکم مردادماه معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان در تهران، به سفر مدیرکل به کشورمان در ۴ و ۵ شهریورماه ۱۳۹۹ و ملاقات با مقامات عالیرتبه می‌پردازد که در نتیجه آن، بیانیه مشترکی توسط ایران و آژانس با هدف تقویت همکاری‌ها و اعتماد متقابل صادر گردید.

نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین گفت: برابر این گزارش، آژانس به یکی از دو مکان مورد نظر دسترسی یافت و دسترسی به مکان دوم نیز برای همین ماه برنامه ریزی شده است. مدیرکل همچنین در این گزارش با استقبال از توافق اخیر ایران و آژانس، بیانیه مشترک را نیز به گزارش پیوست نمود.

غریب آبادی در ادامه اظهار داشت: ایران، حسن نیت خود را در تعامل با مدیرکل جدید آژانس نشان داد و انتظار داریم بیانیه مشترک و گزارش مدیرکل، با حمایت اعضای شورای حکام و سایر اعضای آژانس مواجه شود و اقدامی اساسی در جهت عادی سازی دو سه موضوع پادمانی مرتبط با ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با اجرای مستقل، بی طرفانه و حرفه‌ای توافقات و تعهدات محسوب گردد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°