لزوم حمایت مادی و روانی از ورزشکاران المپیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:24 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۲۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: حقوق شش ماه دوم ورزشکاران المپیک به مبلغ 30 میلیون تومان (ماهانه 5 میلیون تومان) به حسابشام واریز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعیدی در گفتگو با برنامه نبض ورزش با اشاره به احتمال برگزاری المپیک گفت: حقوق ورزشکاران المپیک با تصویب ستاد عالی بازی ها و دستور رئیس کمیته ملی المپیک برای افزایش دلگرمی و انگیزه آنها پرداخت شده است. 

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: علاوه بر این برای تعدادی از ورزشکاران که شانس انتخاب شدن برای المپیک دارند نیز این مبلغ واریز شده است. 

سعیدی افزود: مرحله دوم بودجه فدراسیون ها - 25 درصد بودجه شان- برای تقویت بنیه اجرایی فدراسیون ها واریز شد. 

او گفت: مرحله سوم بورسیه 10 ورزشکار در 9 رشته المپیک که هر نفر 500 دلار است نیز به صورت ریالی به حساب واریز شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به لزوم حمایت های روحی و روانی ازورزشکاران در این شرایط گفت: خود آکادمی المپیک، و کمیسیون روانشناسی دوره های مختلف ذهنی برگزار می کند که از هر فدراسیون یک نفر می تواند در این دوره ها شرکت کند. 

سعیدی همچنین گفت: خوشبختانه با تمهیدات پیش بینی شده و ملاحظات بهداشتی و تصمیمات ستاد ملی کرونا ورزشکاران ما تاکنون آسیب ندیده اند و در وضعیت خوبی هستند. 

او گفت: بر اساس تصمیمات ستاد عالی بازی ها در حال حاضر رایزنی هایی برای برگزاری اردو های آمادگی برخی ورزشکاران انجام شده است و پروتکل ها هم تدوین شده که در صورت تصویب مجوز کتبی برای برگزاری اردوها صادر می شود. 

مسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزی هم گفت: خیلی از ورزش ها مجوز از ما دارند که اردوهایشان را برگزار کنند. 

عباس جدیدی پیشکسوت کشتی و عبداللهی کارشناس رسانه ای ورزشی نیز دربرنامه با اشاره به این که المپیک اگر برگزار شود قطعا المپیک متفاوتی خواهد بود، بر لزوم حمایت های مادی و روانی و ذهنی از ورزشکاران و حفظ سلامت و آمادگی آنها تاکید کردند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °