زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:56 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۵۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
مدرسه تلویزیونی ایران با حضور رئیس رسانه ملی و وزیر آموزش و پرورش و جمعی از معلمان پیشکسوت مدرسه تلویزیونی ایران رسما افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.

حاجی میرزایی در مراسم افتتاح مدرسه تلویزیونی ایرانی که با حضور دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما برگزار شد، افزود: من وقتی ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم نخستین موردی که به ذهنم رسید فرمایش امام خمینی (ره) بود که فرمودند: "ایران را سراسر مدرسه کنید".

وی اضافه کرد: یکی از وجوه تحقق این شعار از طریق مدرسه تلویزیونی ایران موثر شد و هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.

وزیر آموزش و پرروش گفت: سرعت واکنش کشور‌ها به پدیده‌های غیرمنتظره‌ای که با آن روبرو می‌شوند فوق العاده اهمیت دارد و صدا وسیما ما نشان داد که کمتر از یک هفته پس از تعطیلی مدارس با تمام انرژی و توان به میدان آمد و نیازی جدی و اساسی یعنی توسعه آموزش و استمرار آموزش و پیشگیری از تعطیلی جریانات آموزشی را دنبال کرد و این فوق العاده قابل تقدیر و ارزنده است.

وی تاکید کرد: من وقتی این نیمکت‌ها را دیدم یاد نیمکت‌های مدرسه خودمان که کوچک و حکاکی شده بود افتادم و نسل امروز از امکانات و ظرفیت‌های بسیار بالایی برای فراگیری آموزش درمقایسه با دوره‌ای که ما تحصیل کرده بودیم دارد.

رئیس رسانه ملی افزود: آزمون کرونا نشان می‌دهد که ملت ایران، ملتی با فرهنگ و بزرگ است که می‌تواند از حوادث عبور کند و آینده را بسازد.
 
علی عسکری در مراسم گشایش مدرسه تلویزیونی اینترنتی ایران افزود: معلمان دست اندرکار تربیت نسل آینده ما هستند.

وی ادامه داد: به هر حال عظمت و بزرگی آینده کشور ما بسته به عظمت معلمان امروز و  شخصیت دانش آموزان امروز ما است.
 
آقای دکتر علی عسکری گفت: ما وقتی که موضوع کرونا پدید آمد، چون یک بیماری همه گیر اجتماعی است با جامعه و رفتار و افکار عمومی مردم سر و کار دارد و از همان لحظات اول احساس کردیم که یک بار سنگینی بر دوش رسانه ملی است که رابطه بین حاکمیت و مردم است.

وی افزود: ما چیزی به جز رسانه ملی که به این وسعت بتواند این نقش را ایفا کند نداشتیم و از همان آغار کار‌های مختلفی را شروع کردیم.

رئیس رسانه ملی گفت: در همان لحظات اول که اعلام شد مدارس باید تعطیل شود در این پهنه فکر کردیم که این هم باری است بر شانه ما که باید به فوریت عمل کنیم و بنده تماس گرفتم و گفتم که باید به فوریت این خلاء پر شود.

وی افزود: با کمک وزارت آموزش و پرورش و استادان در زمان کوتاه این کار انجام شد و جا دارد از زحمات آقای دکتر احمدی افزادی تشکر کنم و از همه کسانیکه با ایشان همکاری و کمک کردند که کلاس‌ها به خوبی برگزار شود تشکر کنم و امیدواریم  این کار مؤثر و مفید باشد.

آقای دکتر علی عسکری ادامه داد: از آن جایی که احساس می‌کردیم که ممکن است یک دانش آموز وقتی درس را می‌بیند و گوش می‌کند، بحث را متوجه نشود و نیاز به دیدن مجدد باشد تلویزیون را  مأمور کردیم که این آرشیو را فراهم و ساماندهی کند.

وی گفت: از امروز ان شاءالله تلویزیون هم نقش بهتری ایفا می‌کند و تمامی درس‌ها را بدون استثنا به تفکیک پایه تا پایان سال تحصیلی نگه می‌دارد و هر کسی می‌تواند هر زمان که خواست مرور کند و امیدوارم این خدمت تعاملی هم مورد استفاده قرار گیرد و این هم یک خدمت اضافه به برودکست ما باشد.

رئیس رسانه ملی افزود: آزمون کرونا نشان می‌دهد که ملت ایران، ملتی با فرهنگ و بزرگ است که می‌تواند از حوادث عبور  و آینده را بسازد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°