در دوران کرونا هیچ کس به کمک ما نیامد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:47 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۵۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
رئیس جمهور با اشاره به گذشت هفت ماه از بروز کرونا در کشور گفت: هیچ کس در این مدت به کمک ما نیامد و ما به این نقطه رسیدیم که باید تنهای تنها، خودمان دست به دست هم دهیم و در کنار یکدیگر با توکل به خدا برای اقتصاد، بهداشت و درمان مان بایستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا، تصریح کرد: ویروس کرونا گرچه مشکل آفریده است، اما ما، یعنی بشریت، علم و دانش پزشکی در سطح دنیا را از پا در نخواهد آورد و در نهایت ما پیروز خواهیم شد. ممکن است چند ماه طول بکشد، اما در نهایت ویروس کرونا شکست خواهد خورد.

رئیس جمهور گفت: ما قدرت لایتناهی نیستیم، ما انسانیم و قدرت ما بی حد نیست بلکه توان مان محدود است، اما در عین حال محکوم به فنا هم نیستیم و این طور نیست که ویروسی بیاید و همه ما دست روی دست بگذاریم و به آن خوشامد بگوییم، نه این طور نیست ما ایستادگی می‌کنیم؛ قانون خداوند و ادیان این را به ما می‌گویند که در برابر بیماری و ویروس باید بایستیم، مقاومت کرده و راه درمان و واکسن را پیدا کنیم، حالا یک ماه دیرتر و یا زودتر، اما این کار شدنی است.

آقای روحانی خاطرنشان کرد: حتما این ویروس روزی واکسن خواهد داشت و در سطح جهان مهار خواهد شد و نقل و انتقال و گردشگری به رونق می‌رسد گرچه ممکن است زمانبر باشد، اما ما باید اصول بهداشتی را مراعات کنیم تا به آن نقطه برسیم.

رئیس جمهور گفت: مقداری کلام من دردناک است و ممکن است خوشایند برخی نباشد، اما می‌خواهم به مردم عزیز بگویم که در این هفت ماه شیوع ویروس کرونا و سختی‌هایی که این ویروس برای کشورمان در عین تحریم به وجود آورد؛ هیچ کس به کمک ما نیامد.

آقای روحانی آمریکا را تحریم کننده اصلی ایران خواند و افزود: آمریکا قصی القلب‌تر و شرورتر از این حرف هاست، او که نگفت ایران را تحریم کردم، اما در این شرایط که کرونا آمده است تا زمان وجود کرونا تحریم‌ها را برمی دارم، اگر انسانیت و یک جو عقل داشتند و می‌خواستند برای آینده خود و تاریخ آمریکا کاری کنند، حتما باید این کار را انجام می‌دادند، اما نکردند و بالعکس دراین هفت ماه تحریم‌ها و فشار‌های جدیدی را بر ما تحمیل کردند و حتی می‌خواستند که بیشتر از این نیز به ما فشار بیاورند، ولی موفق نشدند و شکست خوردند.

رئیس جمهور در خصوص کشور‌های دوست ایران نیز گفت: مثلا یک کشور دوست بگوید که با توجه به فشار‌های آمریکا در مراوده‌های بانکی با ایران در زمان کرونا و سختی روبه روی آمریکا می‌ایستم و دل به دریا می‌زنم و برای انسانیت با شما (ایران)، کار می‌کنم؛ اما این هم نشد، این مسئله خیلی مهم است.

آقای روحانی افزود: ما در این هفت ماه به این نقطه رسیدیم که باید تنهای تنها، خودمان دست به دست هم بدهیم و در کنار یکدیگر با توکل به خدا برای اقتصادمان، بهداشت و درمان، برای این که بیمار ما روی تخت بیمارستان بخوابد و به آی سی یو برود و سلامت برگردد و برای واکسن و درمان مان بایستیم و همه کار را خودمان انجام دهیم؛ کار بسیار بزرگ و عظیمی را انجام دادیم.

رئیس جمهور گفت: معجزه ملت ایران در دنیا این است که در سه ماه اول (شیوع کرونا) که تقریبا بسیاری از کسب و کار‌ها تعطیل بود، رشد اقتصادی غیر نفتی ما منفی یک ممیز هفت دهم است و با نفت منفی سه و اندکی است.

آقای روحانی افزود: رشد اقتصادی سایر کشور‌ها در این مدت ۱۳-، ۱۴-، ۲۰-، ۱۵-، ۹/۵- و ۰/۹- بوده است و کمتر کشوری رشد اقتصادی اش ۱/۷- بوده پس کار عظیم و بزرگی انجام گرفته است، در همان ماه‌های سال رشد کشاورزی کشورمان نیز مثبت بوده که نشان می‌دهد این ملت، ملت بزرگی است.

رئیس جمهور با مقایسه نحوه عمکرد کادر پزشکی ایران نسبت به ملت‌ها و کشور‌های پیشرفته تصریح کرد: ببینید پزشکان و پرستاران ما چکار کردند و پزشکان و پرستاران آن‌ها چکار کرده اند، کاری ندارد این قابل مقایسه است.

آقای روحانی افزود: مقایسه کنید که پرستاران و پزشکان ما چند ساعت در بیمارستان‌ها ماندند و کادر درمان آن‌ها چقدر در بیمارستان‌ها مانده اند، فشار بر پرستار‌ها و پزشکان ما زیاد است و باید این فشار‌ها را کم کنیم و وزارت بهداشت و درمان این کار را خواهد کرد، اما تعبیر ضد انقلاب مبنی بر خستگی و فرسودگی کادر درمان، دروغ است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کادر درمان ما هیچ روزی ناتوان نمی‌شود و هر روز با وجود فشار‌ها و مشکلات می‌ایستد البته ما باید فشار‌ها را کم کنیم و همین هفته گذشته نیز با وزیر بهداشت و درمان در خصوص کاهش فشار بر پرستار‌ها و پزشکان صحبت کردم. br/ آقای روحانی گفت: تعبیراتی که ضد انقلاب در رسانه‌ها مبنی بر تمام شدن قدرت کادر درمان کشور نشان می‌دهد دروغ است، کادر درمان هر روز سرکار حضور داشته و فعال است البته ما هم باید وظایف خود را انجام دهیم، اما در عین حال کادر درمان ما با روحیه و بشاش انجام وظیفه می‌کند و در ماه محرم نیز کنار بیمار است و برای عاشورا و امام حسین (ع) از گوشه چشمانش اشک هم سرازیر می‌شود لذا حرف ضد انقلاب دروغ است.

رئیس جمهور گفت: ما با این بیماری با همه توان و بهتر از کشور‌های پیشرفته مقابله می‌کنیم و همه تلاش مان را برای زندگی مردم نیز به کار می‌گیریم، مردم نیز علی رغم همه تحریم‌ها ایستادگی و مقاومت کردند و مقاومت خود را نیز ادامه خواهند داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°