بلاتکلیفی ۹۰ هزار شرکت تعاونی در شرایط اقتصادی فعلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:01 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۴۷۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
نماینده اتاق تعاون ایران اعلام کرد: از ۲۰۰ هزار شرکت تعاونی در سراسر کشور حدود ۹۰ هزار شرکت به دلیل اوضاع اقتصادی کشور، تعطیل یا نیمه فعال هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ارسلان قاسمی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان این مطلب، در تشریح عملکرد تعاونی‌ها افزود: علاوه بر این یک میلیون و ۸۰۰ شغل مستقیم در تعاونی‌ها وجود دارد و بیش از ۱۴ میلیون نفر عضو تعاونی داریم که در بخش‌های مختلف تولید، توزیع، مصرف، حمل و نقل و مسکن نقش دارند.

او ادامه داد: مردمی‌ترین نهاد اقتصادی کشور، تعاونی‌ها هستند چرا که در تعاونی‌ها شرکت‌های خصولتی نداریم.

در این شرایط اقتصادی کنونی، با محدودیت‌های بانک‌ها، ممنوعیت‌های صادراتی و دشواری‌های کسب مجوز‌ها باعث می‌شود بخش خصوصی توان ایستادن را نداشته باشد که امیدواریم با گشایش‌هایی که صورت می‌گیرد دست کوچکتر‌ها را هم بگیریم.

نماینده اتاق تعاون ایران در ادامه توجه مقام معظم رهبری به بخش تعاون را بزرگترین پشتوانه و افتخار تعاونی‌ها دانست و گفت: در سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب سهم ۲۵ درصدی برای بخش تعاون در نظر گرفته شده، اما این سهم در حال حاضر حدود ۷ درصد است.

در ادامه محمدی، مدیرکل تعاونی‌های وزارت تعاون تلفنی اعلام کرد: تقویت نوآوری و خلاقیت، توانمندسازی، تقویت نهاد‌های مالی و اشتغال از جمله رویکرد‌های اصلی این وزارتخانه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°