مشروح 20، شنبه 15 شهریور 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:51 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۴۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس نواخته شد و دانش آموزان سال تحصیلی را زودتر از همیشه آغاز کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بعد از حدود هفت ماه، یک بار دیگه، دانش آموزان، پشت نیمکتها و صندلی ها نشستن و صدای معلم ها در کلاس ها پیچید. البته شیطنت های روز اول، جاش رو به رعایت پروتکل های سختگیرانه* داد.
 
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور رئیس جمهور، به صورت ویدئو کنفرانس نواخته شد.

رئیس جمهور گفت: امسال مسئولیتء سنگین‌تر و سخت تری در آموزشء دانش‌آموزان داریم. رعایت دقیق بهداشت و فاصله‌گذاریء اجتماعی، برای دانش‌آموزان، ضروریه.

پرسش مهرء امسال*ء رئیس جمهور هم به موضوع کرونا اختصاص یافت و از دانش‌آموزان پرسید: برای مقابله با کرونا، چگونه باید به خانواده و همکلاسی‌ها کمک کنید؟
**************************
همزمان با آغاز سال تحصیلی، زنگ ایثار و شهادت هم در مدارسء کشور نواخته شد. این زنگ در کرمان با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفین، در جوار مزار سردارء شهید، سپهبد حاج قاسم سلیمانی* به صدا دراومد.

**************************
حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها هم از امروز، سال تحصیلیء جدید رو آغاز کردن. دانشگاهها، مَجازی* به استقبال سال تحصیلی رفتن و کلاس‌های حوزه‌های علمیه هم با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی، حضوری* برگزار شد. *آیت ا.. مکارم شیرازی در پیام تصویری، بر لزوم اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کلاس‌ها و حوزه‌های علمیه، تاکید کرد. *وزیر علوم هم گفته: کلاسء دانشگاه‌ها درمجموع به صورت ترکیبیء حضوری و مجازی برگزار می‌شه و در این خصوص، اختیاراتء ویژه‌ای هم به شورای دانشگاه‌ها تفویض شده.
********************
زنگ گشایش مدرسهء تلویزیونی*ء ایران هم در رسانه ملی*، نواخته شد. مدرسه ای که وظیفه آموزش 70 درصد مطالبء درسی رو داره.

*****
همهء فعالیت‌های ضروریء جامعه، باید با رعایت اصول بهداشتی، جریان داشته باشه. رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: گفتمان کشور در مقابله با کرونا، سلامتء توام با فعالیته. در دوران کرونا، ملت ایران به خوبی دریافت که باید در این جهان، فقط روی پای خودش بایسته. آقای روحانی، اشاره ای هم به آمار منفی برخی اقتصادهای مطرح کرد و گفت: این رقم در ایران، کمترین حد ممکن بوده.

***************************
رشد 10 هزار واحدی شاخص بورس... شاخص کل بورس با ۱۰ هزارو 86 واحد رشد به یک میلیون و 642 هزار واحد رسید. نمادهای فولاد، فمِلی، فارس و شستا، تاثیرگذارترین نمادها در رشد شاخص بودن.
***************************
وزیر اقتصاد گفت: تصمیماتء خوبی در شورای عالی بورس درباره نوسانات، گرفته شده که مطمئنا تثبیت رو در این بازار، به همراه خواهد داشت.

***************************
فروشنده ها در بازارء مسکن، زیاد شدن.
آمارهای رسمیء بانک مرکزی نشون می ده در مرداد، با وجود کاهش ۳۵ درصدی معاملاتء مسکن در شهر تهران، تعداد واحدهای عرضه شده به بازار، نسبت به تیر، یک ونیم برابر شده.
***************************
راهسازی به قیمت قطع بیش از 200 درختء کهنسالء بلوط زاگرس...

***************************
کرونا تاکنون متاسفانه جان 22 هزارو 154 نفر از هموطنان رو گرفته. 110 بیمارء کرونایی هم در شبانه روز گذشته، جان باختن. هزارو 894 بیمارء جدیدء مبتلا به کرونا هم در 24 ساعت گذشته، شناسایی شدن که 976 نفرشون به بستری ها اضافه شدن. 28 استان هم همچنان در وضعیت قرمز و یا هشدار قرار دارن.
***************************
کرونا باعث شده پوشش واکسیناسیونء کودکان، کاهش پیدا کنه. وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه واکسیناسیون، سپر اصلیء دفاعی برای حفظ سلامتء کودکانه، هشدار داده کوتاهی در این مورد، عواقبء جدی داره.

***************************
فرمانده انتظامی تهران گفته سهم پایتخت از جرایم، کم شده، اما برای رسیدن به وضع مطلوب، قاطعانه در برابر مجرمان می ایستیم.

***************************
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد بدهی انگلیس به ایران یه بدهی 40 ساله است و به موضوع دیگه ای مرتبط نیست

***************************
خبری از کاهش شیوع کرونا در جهان نیست. در 24 ساعت گذشته، بیش از300 هزار نفرء دیگه کرونا گرفتن. با این تعداد، شمار کل مبتلایان در جهان، به 26 میلیون و 884 هزار نفر رسیده. بیش از 880 هزار نفر هم جونشون رو ازدست دادن. آمریکا، برزیل و هند، بیشترین سهم رو در آمار مبتلایان و قربانیانء کرونا در جهان دارن. در شبانه‌روز گذشته، 87 هزار نفر در هند، مبتلا شدن. روند ابتلا به کرونا در اروپا* هم مدتی است افزایشیه. در فرانسه در 24 ساعت گذشته، 9 هزار کروناییء جدید، شناسایی شدن که از زمان آغاز همه گیری، بی سابقه است. در انگلیس، 2000 کروناییء جدید، شناسایی شدن که از خرداد، بی سابقه است. در آلمان هم آمار، افزایشیه.

در ایتالیا، انتقادها از برنگشتن سرکردگان مافیا به زندان -بعد از مرخصی های کرونایی، بالا گرفته.

در آمریکا ، با افزایش 52 هزار نفرء دیگه، شمار مبتلایان به کرونا ، به 6 میلیون و 397 هزار نفر رسیده. 192 هزار نفر از این تعداد، جونشون رو ازدست دادن.
در شرق آسیا، کمیسیون بهداشت ملی چین، از شناسایی 10 مورد جدیدء ابتلا به کرونا خبر داده. البته همهء این مبتلایان، وارداتی بودن و از خارج*ء چین، اومده بودن.
*****************
پیگیری ممنوعیت استخدام نیروی های غیربومیء خوزستان در شبکه خبر ... خبرنگاران به سراغ ماجرای حذف آلاینده ها از قانونء هوای پاک هم رفتن .

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفرآذربایجان غربی، ضمن افتتاح ساختمانء چند مستاجرهء پارک علم و فناوری، از دستاوردهای علمی و پژوهشی نخبگانء این استان، بازدید کرد. ساختمان پارکء علم و فناوریء آذربایجان غربی در چهار طبقه، به همراه یک زیرزمین، ساخته شده که ظرفیت استقرار ۶۳ واحدء فن‌آور رو داره.
**************************
تبلیغ سیمکارتء رایگان شاد، شگردء جدیدء کلاهبرداری!.. رئیس پلیسء پیشگیریء پایتخت گفته کلاهبرداران، با ارسال لینک هایی در فضای مجازی و یا ارسال پیامک، از خانواده ها درخواست می کنن اطلاعاتء شخصیشون رو ارسال کنن تا سیمکارتء رایگانء شاد دریافت کنن. و بعد با این اطلاعات، حساب بانکیء خانواده ها رو خالی می کنن.
**************************
تحلیلگر مشهور عرب، با اشاره به عادی سازی روابطء امارات با رژیم صهیونیستی تاکید کرده دیگه چیزی از اتحادیه عرب، باقی نمونده و این اتحادیه، از سازمانهای صهیونیست هم صهیونیست تر شده.

**************************
بعد از توهین نشریه فرانسویء شارلی ابدو به مقدساتء اسلامی، هزاران کاربرء هندی ، هشتگ شرم بر شارلی ابدو رو به یک ترند، تبدیل کردن.
شخصیت های مختلفء سیاسی و مذهبی در لبنان هم به این موضوع، واکنش نشون دادن.
 
**************************
معترضان به بی عدالتیء ساختاری در پورتلندء امریکا، این بار مقابل ساختمان اتحادیه پلیس*، تجمع کردن. نیروهای پلیس و نظامیان، به شدت معترضان رو سرکوب کردن . نظامیان با شلیک نارنجکهای دودزا، دوباره پورتلند رو به میدان جنگ علیه معترضان، تبدیل کردن.

تظاهراتء گسترده ضد تبعیض و بی عدالتیء ساختاری، در شهرهای دیگه، ازجمله راچستر و نیویورک هم برگزار شد. پلیسء شهر راچستر برای سرکوب تظاهرات، با گازء اشک‌آور به معترضان حمله کرد.
**************************
شمار قربانیانء سیل در سودان، به 100 نفر افزایش یافته. شورای امنیتء ملی این کشور، سه ماه وضع اضطراری اعلام کرده. بعضی محله های شهرهای سیل زده، کامل زیر آب رفته. مسئولانء بهداشتی درباره احتمال شیوع وبا هشدار دادن.
********************
برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°