اصلاح لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:10 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۴۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
نمایندگان مجلس با اصلاح لایحه اهداف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده یک این لایحه با ۱۹۶ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس این گزارش ماده یک به این شرح اصلاح شد:

اختیارات وزارت ورزش و جوانان که در این قانون به اختصار وزارت نامیده می‌شود و دستگاه‌های تحت نظارت وزارت مذکور باید مقید به رعایت احکام‌های اسلامی و شئون انقلاب اسلامی و تابع کلیه قوانین نظام جمهوری اسلامی تعیین شود.

در تبصره ۳ ماده ۵ این لایحه نیز به عبارت«تشکیل می‌شود» عبارت«و حق رای اعضای متناظر استانی همانند اعضای شورای عالی خواهد بود» اضافه می‌شود.

اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد انتخاب شدند
نمایندگان مردم در خانه ملت، اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد را انتخاب کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، غلامرضا مرحبا را با ۱۵۹ رأی و مجتبی توانگر را با ۱۳۶ رأی از مجموع ۱۹۷ رأی مأخوذه، به عنوان اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد انتخاب کردند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با انتخاب این شورا گفت:دبیرخانه شورای اقتصاد در سازمان برنامه و بودجه مستقر است و کار شورای اقتصاد هم مربوط به برنامه و بودجه است بنابراین کمیسیون مربوطه آن هم باید برنامه و بودجه باشد.

وی خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: در این رابطه با هیئت رئیسه صحبت کردیم، اما بعدا گفتند که در هیئت رئیسه بحث و این نظر رد شده است درحالی که اظهارات نمایندگان مبتنی بر استدلال است و هیئت رئیسه قیم نمایندگان نیست و مدیریت جلسات را برعهده دارد و این موارد باید در صحن مطرح وتصمیم گیری شود.

قالیباف در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: تاکنون و بر اساس روال، اعضای ناظر در شورای اقتصاد از کمیسیون اقتصادی انتخاب می‌شدند البته نیاز به تجدیدنظر در وظایف کمیسیون‌ها وجود دارد و این موضوع را به مرکز پژوهش‌ها ارجاع دادیم و باید آن را بررسی کند و پس از اصلاح آیین‌نامه ممکن است اعضا از کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شود.

اصلاح ماده ۴۴ لایحه مدیریت خدمات کشوری

نمایندگان مجلس ماده ۴۴ لایحه مدیریت خدمات کشوری را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس با ماده ۴۴ لایحه مدیریت خدمات کشوری با ۱۶۲ رأی موافق، ۸ رأی مخالف، ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

ماده واحده به این شرح اصلاح شد: در سطر آخر پس از کلمه"متولد" عبارت "یا ساکن با سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت در" اضافه شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°