معضل موادمخدر، از مسایل اصلی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:29 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: همه بخش‌ها و در همه حوزه‌ها باید مساله موادمخدر را از مسایل و معضلات اصلی کشور بدانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین رئیسی امروز در نشستی با اعضای ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: اینکه مبارزه با موادمخدر در کشور به صورت ستادی صورت می‌گیرد، معنایش این است که همه دستگاه‌های مسئول باید آن را از مهمترین مسایل کشور بدانند و با همکاری، هم افزایی و همراهی هم با این مساله بسیار مهم مبارزه شود.
 وی گفت: اگر امروز در نگاه مسئولان کشور؛ موادمخدر از مهمترین مسایل کشور تلقی نشود، متناسب با واقعیت آن، ظرفیت‌های کشور برای مبارزه با آن به کار گرفته نمی‌شود.
 حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: اینکه در قانون پیش بینی شده است ستاد مبارزه با موادمخدر به ریاست بالاترین مقام اجرایی کشور تشکیل شود به این خاطر است که همه ظرفیت‌های کشور برای مبارزه با موادمخدر بسیج شود و همه بخش‌ها باید با همه توان خود برای مبارزه با این معضل حس پیدا کنند و در میدان مبارزه حضور یابند.
 وی افزود: امروز موادمخدر یک معضل و مشکل جدی است که همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور را درگیر می‌کند و بنیاد خانواده را تهدید کرده است و باعث ایجاد مشکل روحی،​ روانی و اخلاقی در خانواده‌ها به ویژه برای جوانان و نوجوانان شده است.
 
 نشست رئیس دستگاه قضا با اعضای ستاد مبارزه با موادمخدر برگزار شد.
  این جلسه با عنوان نشست آسیب شناسی و بررسی روند مبارزه با موادمخدر تشکیل شد و رئیس ستاد مبارزه با موادمخدر همه اعضای این ستاد حضور داشتند.
 در این نشست سردار مومنی دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر و شماری از اعضای این ستاد ضمن بیان گزارشی از وضع موجود ترانزیت و قاچاق موادمخدر در دنیا، این وضعیت را درباره کشور خودمان نیز گزارش دادند.
 همچنین در این جلسه اعضای ستاد چالش‌های موجود در زمینه مبارزه با موادمخدر در ایران و نیز دستاورد‌های کشورمان در مقابله با موادمخدر در ۴۱ سال گذشته را تبیین کردند.
 در این نشست برخی موانع و مشکلات که در مسیر مبارزه تاثیرگذار با موادمخدر در کشور وجود دارد از جمله نیاز به افزایش زمان مدت حبس معتادان متجاهر، مصادره اموال قاچاقچیان موادمخدر و غیرقابل بازگشت بودن آن به قاچاقچیان و رفع موانع موجود برای برخورد جدی با خرده فروشان موادمخدر بیان شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°