پایمال شدن منافع عمومی در سایه تصمیمات غلط ترامپ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:53 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۱۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
چامسکی تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه می گوید: ثروتمند تر شدن یک فرد ثروتمند یعنی ترامپ و شرکت های تجاری وی در پوشش همه گیری کرونا به قیمت پایمال کردن منافع عمومی این کشور بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

چامسکی تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه گفت: ترامپ بی وقفه برای حفظ آنچه در دوره جدید نئولیبرالیسم به ویژه آنچه در 4 سال گذشته بدست آورد تلاش می کند، دستاوردهایی مانند تمرکز کلان ثروت، تمرکز قدرت سیاسی و رکود اقتصادی که به افزایش مرگ و میر مردم در سالهای گذشته و اجبار سالمندان به ادامه کار انجامید.

ترامپ گفته در صورت برگزاری انتخابات عادلانه جمهوری خواهان جایی در کاخ سفید و اداره کشور در دور جدید ریاست جمهوری نخواهند داشت.  کشور امریکا برای دوره طولانی با دولت تک حزبی و تجاری در قالب یکی از دوجریان دموکرات و جمهوریخواه اداره می شود که پس از پایان دوره یک حزب، حزب دیگر روی کار می آید.

چامسکی گفت: ثروتمندتر شدن یک فرد ثروتمند یعنی ترامپ و شرکت های تجاری وی در پوشش همه گیری کرونا به قیمت پایمال کردن منافع عمومی کشور و مردم بوده است اگرچه این رفتارها نخ نما شده است اما می توانیم از برجسته کردن این رفتارها جلوگیری کنیم. با این کار آنها مردمی که در کنار کارخانه ها زندگی می کنند هدف قرار می گیرند.

او افزود: فقیران، سیاه پوستان و پورتوریکویی ها کسانی هستند که خطرات زندگی در مناطق آلوده را به جان می خرند. زندگی آنها با همه گیری کرونا وخیم تر شده است، این نوع زندگی شبیه آنچیزی است که در برزیل مشاهده میشود. در برزیل نوعی نسل کشی اتفاق افتاده ، بولسونارو رئیس جمهور برزیل در فکر این است که بومیان را از میان بردارد، این ها اتفاقاتی است که با پشتیبانی امریکا رخ می دهد و به معنای واقعی کلمه در تاریخ نوین جهان بی نظیر است؛ این وضع اسف بار را با هیچ بیانی نمیشود توصیف کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°