زمان آبرسانی به زمین‌های کشاورزی پایاب سد سبلان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:47 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
نماینده مجری طرح شبکه آبیاری سد سبلان گفت: فاز اول آبرسانی به زمین های تراس سد سبلان به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار عملیاتی شده و در حال حاضر ۸۰۰ هکتار آبرسانی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معتمدی نماینده مجری طرح شبکه آبیاری سد سبلان در گفتگو با شبکه خبر گفت: آب رسانی به زمین‌های تراس رودخانه سد سبلان از سال ۱۳۸۵ که آبگیری سد آغاز شده، شروع شده و تا به حال انجام شده و ما در کانال‌های اصلی که قابل بهره برداری بود از سال ۹۲ این آمادگی وجود داشته که آب را به زارعان برساند.

معتمدی گفت: فاز اول به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار عملیاتی شده و در حال حاضر ۸۰۰ هکتار آبرسانی شده خوشبختانه زیرساخت‌های اصلی شبکه‌های نیمه اصلی و فرعی فاز اول اجرا شده و شبکه فرعی ۱۰۰ درصد و نیمه اصلی ۵۰ درصد انجام شده است با استفاده از منابع اعتباری که از مشارکت مردمی در اختیار ما بوده است؛ و ان شاالله برنامه ریزی داریم که کل کل ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار را با تامین مالی که شده تا ۲ سال آینده کل فاز اول طرح آبرسانی می‌شود.

نماینده مجری طرح شبکه آبیاری سد سبلان افزود: فاز دوم سد سبلان در قسمت جنوبی روستای قره سو که مسئولان قول تامین اعتبار آن را داده اند که به محض تامین اعتبار عملیات فاز دوم را هم که مساحتی حدود هزار هکتار را شامل می‌شود شروع خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°