طرح مشوق‌های بیمه‌ای حرکتی موثر در نظام سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:36 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۵۶۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
وزیر بهداشت طرح مشوق‌های بیمه‌ای را برای خدمت پیشگیرانه و مراقبت سلامت، آزمایشی در استان گلستان افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید نمکی در مراسم افتتاحیه طرح مشوق‌های بیمه‌ای که در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: امروز از یکی از طرح‌های پیش‌رو در صنعت بیمه کشور و یکی از مهم‌ترین حرکت‌های سلامت محور و پیشگیری محور رونمایی می‌شود.

او ادامه داد: حرکت‌های کیفی مثل پرونده الکترونیک سلامت و دورا پزشکی در نظام سلامت آغاز شده است. این حرکت خردمندانه که در سازمان بیمه سلامت شکل گرفته نیز برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود.

نمکی بیان کرد: یکی از دلواپسی‌های من در زمانی که در سازمان برنامه و بودجه بودم، بی برنامه بودن سازمان‌های بیمه گر بود. این‌که چرا باید هر روز شاهد افزایش بی رویه هزینه‌های بیمه سلامت باشیم و چرا یک سازمان بیمه گر نباید به بحث پیشگیری و کاهش هزینه‌های بیماری بپردازد.

او اظهار کرد: راه دیگری که باید بپیماییم، هزینه‌های توان‌بخشی است که در سازمان‌های بیمه گر مغفول مانده است. یکی از آرزو‌های من این بود که در سازمان بیمه سلامت به پیشگیری و هزینه‌های توان‌بخشی بپردازیم.

وزیر بهداشت گفت: بدون پرداختن به ارتقای کیفیت، با توسعه کمی راهی به جایی نمی‌بریم. خود مراقبتی یکی از اهداف طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» است.

نمکی بیان کرد: این طرح یکی از کیفی‌ترین طرح‌های نظام سلامت است. امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد اجرای این طرح در سراسر کشور باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°