دور دوم انتخابات مجلس ۲۱ شهریور برگزار می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:03 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۶۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه انتخابات مرحله دوم مجلس جمعه ۲۱شهریورماه، برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل‌های بهداشتی را با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استان‌ها ابلاغ کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی اظهار کرد: امروز بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی در ۹ استان برگزار شد.

موسوی با اشاره به اینکه انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی روز جمعه این هفته، ۲۱شهریورماه، برگزار خواهد شد، گفت: تدارکات لازم اندیشیده شده و پیش بینی‌های لازم انجام شده است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد.

موسوی افزود: از ساعت ۸ صبح عوامل شعب اخذ رای آمادگی دارند تا مردم شریف حوزه‌های انتخابیه‌ای که تعیین نمایندگان آن‌ها به مرحله دوم کشیده است، مراجعه و در انتخابات شرکت کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با تاکید به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این انتخابات، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل‌های بهداشتی را با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استان‌ها ابلاغ کردیم و همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی مستقر در شعبه‌های اخذ رای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد. همچنین شعب اخذ رای را از شب قبل ضدعفونی می‌کنیم.

موسوی از مردم خواست تا در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه کنند. همچنین رای دهندگان همراه خود ماسک، دستکش و خودکار شخصی داشته باشند تا از انتقال ویروس منحوس کرونا جلوگیری شود و بتوانیم انتخابات سالمی را برگزار کنیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص شرایط افرادی که می‌توانند رای دهند، گفت: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ۲ اسفندماه ۱۳۹۸؛ در حوزه‌های انتخابیه مربوطه شرکت کرده و رای دادند می‌توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رای دهند. همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچ یک از حوزه‌های انتخابی شرکت نکرده و رای ندادند، هم می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند و به نامزد‌های مورد نظر خود رای دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: رای دهندگان به همان حوزه‌هایی که قبلا مراجعه کرده اند، بروند تا امکان رای دهی مجدد آن‌ها فراهم شود.

موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری‌ای که میان عوامل اجرایی و نظارتی وجود دارد و همچنین همکاری نامزد‌های انتخاباتی و مردم عزیز انتخابات سالمی برگزار و نتیجه آن را در اسرع وقت به مردم اعلام کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°