ورود ٧٠ دستگاه واگن تولید داخل به ناوگان حمل و نقل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:20 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
٧٠ دستگاه واگنِ تولید داخل و بازسازی شده به شبکه ریلی کشور افزوده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پنجمین مرحله بهره‌برداری از ناوگان ریلی جدید با حضور وزیر راه و شهرسازی و از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد. وارد شبکه ریلی کشور شد تا در سال جهش تولید در پنج مرحله ۳۲۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این مرحله ۵۹ دستگاه واگن باری نو، ۲ دستگاه واگن مسافری نو و ۹ دستگاه لکوموتیو بهسازی شده که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت‌های داخلی تولید شده، در مجموع برای ۱۹۳ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.
در مرحله نخست امسال ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان، در مرحله دوم ۸۸ دستگاه به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان، در مرحله سوم ۶۵ دستگاه به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان، در مرحله چهارم امسال ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری و در پنجمین مرحله ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۷۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان وارد خطوط ریلی کشور شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°