دلایل افزایش حبابی قیمت خودرو در چند روز اخیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:08 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۷۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: فضاسازی و قیمت سازی برخی سودجویان در شبکه‌های اجتماعی، نبود سقف قیمت، نوسانات ارزی و نبود نظارت از مهمترین دلایل افزایش بی رویه قیمت خودرو در بازار است که در این شرایط به مردم توصیه می‌کنیم خرید هیجانی نداشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید موتمنی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: در روز‌های آینده شرایط بازار به روال عادی برمی گردد؛ سودجویان با تشکیل گروه در شبکه‌های اجتماعی، خودرو‌ها را با قیمت بالا آگهی می‌کنند که این موضوع تاثیر نامطلوبی بر بازار می‌گذارد.
 
او افزود: نیاز بازار را افرادی تامین می‌کنند که در شرکت‌های خودرو سازی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این افراد نسبت به شرایط روز و با توجه به تغییر نرخ ارز فروش دارند و با بالا رفتن قیمت ارز قیمت‌های بالا اعلام می‌کنند.
او با بیان اینکه بازار خودرو در شرایط رکود به سر می‌برد، ادامه داد: تقاضا برای خرید وجود ندارد و افرادی که خودرو تحویل می‌گیرند، قیمت‌های بالا اعلام می‌کنند یا نمی‌فروشند به همین جهت در بازار خریدار وجود ندارد.

او با اشاره به نبود قانون در خصوص نظارت بر شرایط فروش و عرضه خودرو، گفت: اعلام سقف قیمت برای خودرو از سوی شورای رقابت مطرح شد، اما به تصویب نرسید.

موتمنی با اشاره به ضعف سازمان‌های نظارتی در رصد بازار خودرو افزود: نبود سامانه مشخص و عرضه نکردن خودرو فقط از طریق نمایشگاه‌های خودرو، دلیل دیگری در نابسامانی قیمت خودرو است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°