جهانگیری: همه نهاد‌ها با آموزش و پرورش همکاری کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:58 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۵۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
معاون اول رئیس جمهور از همه دستگاه‌های ملی و استانی، استانداران، فرمانداران و مسئولین بخش‌ها خواست همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش انجام دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) برای اطلاع از روند اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در محیط‌های آموزشی و مدارس، با حضور در دبستان پسرانه دکتر حافظی، به همراه وزیر آموزش و پرورش از برخی از کلاس‌های درس حضوری و تدریس از طریق فضای مجازی بازدید کرد و با توضیحات مدیر این دبستان در جریان برنامه‌های این مدرسه برای پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت دانش آموزان قرار گرفت.
 
جهانگیری: همه نهاد‌ها با آموزش و پرورش همکاری کنند

معاون اول رئیس جمهور همچنین در جمع مدیر، کارکنان و معلمان این مدرسه ابتدایی با اشاره به اینکه براساس نظرسنجی‌های متعدد، معلمین و فرهنگیان از بالاترین درجه اعتماد در جامعه برخوردار هستند، گفت: این اعتماد، مسئولیت آموزش و پرورش را بسیار سنگین می‌کند و معلمین و کادر آموزشی باید در ساعاتی که دانش آموزان در مدرسه حضور دارند، همانند والدین آن‌ها با دلسوزی کامل از سلامت همه فرزندان مراقبت کنند.

آقای جهانگیری با اشاره به اینکه بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی همواره از ابتدای مهر ماه آغاز شده است، افزود: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که از اسفندماه سال گذشته ایجاد شد، آموزش و پرورش تصمیم گرفت که سال تحصیلی را چند روزی زودتر آغاز کند تا مروری بر درس‌های سال گذشته نیز انجام شود که خوشبختانه براساس گزارش مدیر این دبستان، ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که دانش آموزان از آمادگی کافی برای رفتن به پایه بالاتر برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های سال جاری نحوه بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی بود، اظهار داشت: براساس اعتمادی که مردم به آموزش و پرورش و معلمین دارند، اطمینان دارم آموزش و پرورش قادر خواهد بود بهتر از سایر دستگاه ها، برنامه‌های مراقبتی و کنترلی را اجرا کند تا خانواده‌ها دغدغه‌ای نسبت به سلامت فرزندان خود نداشته باشند.

آقای جهانگیری گفت: آموزش و پرورش و مدیران مدارس باید به مردم این اطمینان را بدهند که با نظارت‌های مداوم در کنار استمرار برنامه‌های آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان را نیز به طور جدی در دستور کار خود دارند.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از آموزش و پرورش برای مدیریت برنامه‌های آموزشی در کنار شیوه نامه‌های بهداشتی گفت: براساس آنچه که وزیر آموزش و پرورش نیز اعلام کرده است، خانواده‌ها هیچ اجباری برای نحوه آموزش فرزندان خود ندارند و روش‌های مختلف و متنوعی پیش روی جامعه قرار گرفته و خانواده‌ها می‌توانند هر روشی که مناسب می‌دانند را انتخاب کنند.

وی افزود: خوشبختانه با موافقت رییس جمهور در جلسه هیئت دولت امکان استفاده از برنامه آموزشی شاد رایگان شده است تا هزینه‌ای بر خانواده‌ها تحمیل نشود.

آقای جهانگیری همچنین با قدردانی از رسانه ملی در کمک به وزارت آموزش و پرورش و آموزش دانش آموزان افزود: همکاری صدا و سیما در این زمینه قابل تقدیر است که فرصت خوبی را در اختیار خانواده‌ها و معلمین قرار داده است.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه از همه دستگاه‌های ملی و استانی، استانداران، فرمانداران و مسئولین بخش‌ها خواست همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش انجام دهند و اگر مدرسه‌ای با کمبود مواجه بود، همه دستگاه‌ها مکلف هستند کمک‌های لازم را ارائه دهند تا دغدغه‌ای برای مدارس وجود نداشته باشد.

وی وظیفه اولیاء و والدین دانش آموزان را نیز بسیار پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: اولیاء دانش آموزان نیز باید بر فرآیند آموزشی و سلامت فرزندان خود نظارت و رسیدگی داشته باشند و اگر مشکلی مشاهده کردند با مدیر مدرسه در میان بگذارند و اطمینان داشته باشند که مدیران مدارس و آموزش و پرورش به این مسائل رسیدگی خواهند کرد.

آقای جهانگیری اظهار امیدواری کرد با همکاری همه دستگاه ها، سال تحصیلی جاری به خوبی و با سلامت کامل دانش آموزان به پایان برسد و مشکلی در این خصوص پیش نیاید.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در ابتدای سخنانش از بیماری کرونا به عنوان بیماری عالم گیر و نوظهور یاد کرد و گفت: مشابه این بیماری در قرن اخیر وجود نداشته و همه کشور‌های توسعه یافته و فقیر با آن مواجه هستند که هر کدام براساس بضاعت و توانمندی خود با آن مقابله می‌کنند.

آقای جهانگیری افزود: اتفاقا برخی کشور‌ها نظیر آمریکا که از توانایی مالی و تکنولوژی بالاتر برخوردار هستند با وضعیت سخت تری مواجه شده اند، اما کشور‌هایی که فرهنگ غنی تری دارند به دلیل مشارکت و همراهی مردم توانسته اند در مقابله با این بیماری بهتر عمل کنند.

وی با بیان اینکه کادر درمان و پزشکان کشور نیز شجاعانه و با تمام ظرفیت برای مدیریت این بیماری به میدان آمده اند، گفت: مردم نیز همراهی بسیار خوبی داشته اند که نمونه بارز آن در خانه ماندن مردم در روز طبیعت و سیزده فروردین بود.

آقای جهانگیری ادامه داد: متاسفانه برخی حرف و حدیث‌هایی مبنی بر جلوگیری از برگزاری روز طبیعت و سیزده فروردین در کشور از سوی عده‌ای مطرح می‌شد، اما به دلیل آنکه مراسم این روز برگرفته از فرهنگ غنی این کشور است، هیچگاه کسی نتوانسته از آن جلوگیری کند، ولی روز طبیعت امسال بدون هیچ گونه اجباری فقط از مردم خواسته شد که به خاطر حفظ سلامت خود در خانه‌های خود بمانند و همه شاهد بودیم که مردم با فرهنگ ایران چگونه به این خواسته پاسخ مثبت دادند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به نحوه برگزاری مراسم ایام محرم و عاشورا در سال جاری تصریح کرد: مراسم ایام محرم و عاشورا که ریشه در فرهنگ غنی ملت ایران و مذهب تشیع دارد، همواره در کشور ما بسیار با شکوه برگزار شده و همه مردم در هیئت‌ها و مراسم مختلف شرکت کرده اند، اما فرهنگی که مردم ایران امسال در مراسم عزاداری از خود نشان دادند بسیار پرافتخار است. نحوه عزاداری مقام معظم رهبری در ایام محرم امسال هم این پیام را به جامعه منتقل کرد که باید به صورت ویژه از سلامت جامعه مراقبت شود و به شکل توامان اجرای برنامه مذهبی را نیز به انجام رساند.

در این جلسه وزیر آموزش و پرورش نیز با تاکید بر اینکه چند اصل مهم را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده ایم، گفت: مهمترین موضوع برای ما حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظارت بر اجرای این برنامه‌ها است.

آقای حاجی میرزایی افزود: وزارت آموزش و پرورش تلاش کرده است تا شیوع کرونا باعث نشود که کسی از تحصیل باز بماند و برای حفظ آرامش خانواده‌ها و رفع نگرانی آن‌ها حداکثر مدارا با اولیاء دانش آموزان انجام شده و به آن‌ها اختیار داده ایم که گزینه مورد نظر خود را برای نحوه آموزش فرزندان انتخاب کنند.

وی همچنین از توسعه ظرفیت‌های شبکه شاد و برگزاری محتوای کل دروس از پایه اول تا دوازدهم در این شبکه خبر داد و گفت: هماهنگی‌های خوبی نیز با صدا و سیما انجام شده و شبکه آموزش ۲۰ ساعت در شبانه روز در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

در این جلسه مدیر دبستان دکتر حافظی هم گزارشی از ارزیابی دانش آموزان ارائه و خاطر نشان کرد: در ارزیابی‌های انجام شده مشخص شد دانش آموزانی که سال گذشته از طریق فضای مجازی دوره‌های آموزشی را گذرانده اند، از آمادگی کافی برای ارتقا به پایه بالاتر برخوردار هستند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°