تمرکز بر معیشت مردم در برنامه هفتم توسعه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:27 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۶۰۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
رئیس مرکز بررسی‌ها و تحقیقات راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تمرکز بر معیشت مردم را از اهداف مهم در برنامه هفتم توسعه سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای میثم مظفر در برنامه چاپ اول با بیان اینکه در دهه‌های گذشته در برخی حوزه‌های در کشور پیشرفت‌های خوبی داشته ایم در برخی دیگر چندان کارآمد نبوده ایم افزود: در چند دهه کذشته پیشرفت‌های خوبی در عرصه‌های سیاسی، دفاعی و امنیتی داشته ایم که قابل قیاس با دیگر کشور‌ها و حتی سرآمد از آنهاست، اما متاسفانه در حوزه اقتصاد و فرهنگ چندان کارآمد نبوده ایم.

رئیس مرکز بررسی‌ها و تحقیقات راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بر این اساس در برنامه هفتم توسعه تمرکز خود را در این نهاد بر بحث و برنامه ریزی در زمینه بحث معیشتت قرارداده ایم؛ و همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای برنامه ریزی و پیشرفت در کشور، نظام برنامه ریزی بودجه کشور و نظام قانونگذاری باید منطبق بر یک چشم انداز و سیاست گذاری‌های کلان نظام باشد.

اقای مظفر همچنین از رونمایی از سامانه نجم در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با رونمایی از «سامانه نجم» مردم و نخبگان دانشگاهی می‌توانند دیدگاه‌های خود در خصوص موضوعات مختلف را با مجمع تشخیص مصلحت نظام درمیان بگذارنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°