فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:41 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۱۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در شرایط کنونی و با توجه به حضور نیافتن دانشجویان در دانشگاه ها، باید از تعامل و فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در فضای مجازی بهره‌مند شویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای منصور غلامی در پنجاه و سومین نشست مجازی معاونان فرهنگی و اجتماعی و شصت و هشتمین نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که در سالن همایش‌های وزارت علوم برگزار شد با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید افزود: ورود سال تحصیلی جدید همزمان با ادامه بیماری کرونا شده و ما باید بتوانیم فعالیت‌های خود را در راستای توسعه مباحث علمی با وجود این بیماری گسترش دهیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه حضور نداشتن دانشجویان در دانشگاه‌ها به معنی تعطیلی دانشگاه‌ها نیست ادامه داد: ظرفیت‌های جدیدی با وجود حضور نیافتن دانشجویان در سطح دانشگاه‌ها در عرصه فضای مجازی ایجاد شده است و باید بتوانیم نیمسال پرمحتوا و تاثیر گذار از نظر فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها داشته باشیم.

آقای غلامی تاکید کرد: گزارش‌ها نشان داده که ظرفیت فضای مجازی به خوبی توانسته است بخشی از کاستی‌هایی را که به دلیل حضور نداشتن دانشجو در دانشگاه ایجاد شده بود پوشش دهد. ما امروزه شاهد هستیم که ارتباط برخط حاصل از امکانات فضای مجازی، تعداد بیشتری از مخاطبان دانشجو را در برنامه‌های مختلف فرهنگی قرار داده است.

وی گفت: دانشگاه‌ها بعد از انقلاب در کنار مردم بودند و در شرایط فعلی نیز در کنار مردم حضور دارند و ما باید بتوانیم در خدمت جامعه باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: حل مسائل و رفع مشکلات جامعه جزو وظایف و تکالیف آموزش عالی محسوب می‌شود و با این ظرفیت و پیشنه، لازم است که جامعه دانشگاهی در آینده نگری و آینده پژوهی با نگرش نقادانه برنامه‌های تاثیرگذاری را ارائه دهد تا نسلی با مسئولیت تحویل جامعه داده شود.

آقای غلامی با بیان اینکه در گذشته دانشجو با حضور در دانشگاه وقت زیادی را صرف امور علمی و فرهنگی در دانشگاه داشته است گفت: در شرایط فعلی ظرفیت حضور نیافتن دانشجو، باید در فضای مجازی نشان داده شود و باید از این امکان برای تعامل و فعالیت فرهنگی دانشجویان بهره‌مند شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°