اهانت به ساحت مقدس پیامبر و سناریوهای پیش‌رو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:33 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
فواد ایزدی - کارشناس مسائل بین‌الملل: انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز یک تصمیم محدود نیست؛ بلکه یک تصمیم کلی غرب در مقابل اسلام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فواد ایزدی - کارشناس مسائل بین‌الملل در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: آزادی بیان، بهانه است. در کنار بهانه، وضعیت فعلی جهان اسلام را داریم مثل توافق رژیم صهیونیستی با برخی سران عرب. به نظر می‌رسد ما با یک تصمیم محدود مواجه نیستیم بلکه این یک تصمیم کلی غرب است.
 

ایزدی افزود: این تصمیم تبعات دیگری دارد و تبعات این اقدام موهن، گسترده است.
کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: تصمیم انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز در مجله "شارلی ابدو"، تصمیم فردی نیست.
وی گفت: فرانسوی‌ها در پی این هستند که خلا آمریکا را در منطقه پر کنند.
فواد ایزدی افزود: فرانسه در پی حرکت بزرگتری هست و این اقدام در پی نگاه اسلام ستیزی غرب است.
وی گفت: کسی که بخواهد آزادی بیان را نشان دهد چرا به خطوط قرمز خود آن کشور اهانت نمی‌شود.
ایزدی افزود: ذیل عنوان قوانین جلوگیری از تنفر، از آزادی بیان در خصوص هلوکاست برخورد جدی می‌شود، اما در خصوص اهانت به پیامبر اسلام، از آزادی بیان سو استفاده می‌شود.
وی گفت: در کنار تظاهرات و محکومیت‌ها باید نخبگان جهان اسلام هم دست به کار شوند. فتوای امام (ره) درباره سلمان رشدی حرکت‌های اسلام ستیزی را محدود کرده بود، اما باز جریان‌های صهیونیستی به این اقدامات دامن می‌زنند.
حجت‌الله ایوبی - نماینده ایران در یونسکو هم گفت: احساسات همه مسلمانان با اقدام هفته نامه فرانسوی جریحه دار شد. این هفته نامه زرد و پر حاشیه است.

وی افزود: دو سه بار این هفته نامه بسته شده است و این هفته نامه پر حاشیه در گذشته هم هزینه‌هایی برای ملت فرانسه داشته است.
نماینده ایران در یونسکو افزود: یک بعد اقدام موهن این هفته نامه برای پول و کسب مشتری است.
ایوبی گفت: عکس العمل رهبری بسیار به موقع بود و دولت فرانسه را مسئول این اقدام دانستند. جامعه فرانسوی برای مسلمانان اهمیت بسیاری قائل هستند.
نماینده ایران در یونسکو افزود: جریان‌های دست راستی در فرانسه اسلام ستیز هستند، اما جریان غالب در فرانسه دنبال تعامل با مسلمانان هستند.
ایوبی گفت: این جریان ها که در حاشیه بودند اکنون قوام گرفته اند و از امنیت، مهاجرت و مسلمانان در تبلیغات استفاده می‌کنند.
وی افزود: نگاه به قدرت و صندوق رای هر اقدامی را برای جریان‌های قدرت طلب فرانسه توجیه می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°