فقه، پاسخگوی همه نیاز‌های بشری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:21 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۵۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
رئیس قوه قضاییه: مجمومه فقه شامل همه زوایای زندگی بشری است و به همه نیاز‌ها پاسخ می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ​حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه تهران گفت: فقها در جایگاه وارثان انبیا و اوصیا قرار دارند و باید کاملا بروز و بهنگام پاسخگوی نیاز‌های روز باشند.

همه زوایای زندگی انسان معاصر می‌تواند از فقه بهره‌مند شود

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز بر این باور هستیم که همه زوایای انسان معاصر می‌تواند از فقه و دین بهره‌مند باشد.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه تهران افزود: پرچمی که حضرت امام راحل برافراشتند و امروز هم به دست جانشین برحقش مقام معظم رهبری است و ما مدعی هستیم که در این عالم مدنیتی به نام دین می‌خواهد شکل بگیرد و این تمدن می‌تواند همه آن چه که نیاز‌های بشر است را پاسخگو باشد.
وی گفت: در این جا ضرورت نقش فقها، علما و اساتید در پاسخگویی به نوعی از سوالات و شبهات و ارائه پژوهش‌ها و تحقیقاتی که کاملا کاربردی باشد برای حوزه‌های مختلف، کاملا احساس می‌شود.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کار بسیاری در حوزه های علمیه انجام شده است، افزود: کارهای بسیاری هنوز مانده که باید انجام شود.

او گفت: در زمینه موضوع شناسی در حوزه فعالیت گسترده ای انجام شده است. در حوزه افتاء برای صدور فتوا و در حوزه قضا برای قضاوت ثواب و حکم صحیح، موضوع شناسی اهمیت بسیاری دارد.

وی ادامه داد: حوزه موضوع شناسی امروز در حوزه‌های علمیه جزء محور‌ها قرار گرفته است و موضوع بسیار مهم و ضروری است و فقهای بزرگوار حتما باید در حوزه موضوع شناسی که از ضرورت‌های مقام افتاء و قضاست تلاش بیشتری کنند.
حجت الاسلام رئیسی گفت: این کاری است که با ابتکار مقام معظم رهبری در قم (حوزه‌های علیمه قم) آغاز شده است و در تهران نیز دنبال می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°